تاریخ: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۰۲
بازدید:۱۳۰
کد خبر: ۲۹۶۹۷۲
استاندار کرمان:

معدن مس دره آلو از مهرماه گرفتار کار سه دستگاه اجرایی مانده است

‌می‌متالز - استاندار کرمان گفت: معدن مس دره آلو از مهرماه آماده بهره‌برداری است، اما گرفتار کار سه دستگاه اجرایی مانده است.

به گزارش می‌متالز، محمدمهدی فداکار ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه در استان برگزار شد با تبریک سال جدید و ماه رمضان، اظهار داشت: استان کرمان سال پر فراز و نشیب و سال سختی را پشت سر گذاشت.

وی با تشکر از همه دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی، نظامی، امنیتی راهداری، اورژانس، میراث‌فرهنگی و ... که در ایام تعطیلات نوروزی و در ستاد تسهیلات سفر فعالیت داشته و در آماده باش هستند، گفت: تلاش‌ها و فعالیت این دستگاه‌ها تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد تا مسافران سفر خوب و ایمنی داشته باشند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعطیلات نوروزی امسال حضور مسافران نوروزی در استان کرمان رشد خوبی داشته، افزود: با وجودی که استان کرمان جزو استان‌هایی است که در سال‌های قبل بیشترین حوادث جاده‌ای را داشته، اما در تعطیلات نوروز امسال با وجود افزایش تعداد سفر‌ها و مسافران نوروزی شاهد کاهش حوادث در این ایام نسبت به سال قبل بودیم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان "مهار تورم و رشد تولید" بیان کرد: همه ما وظیفه داریم که به تحقق شعار سال کمک کنیم تا معیشت مردم اصلاح شده و اشتغال‌زایی ایجاد شود.

فداکار با بیان اینکه مقدمه اشتغال، سرمایه‌گذاری است و همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها در دو حوزه قبل و بعد از سرمایه‌گذاری وظیفه دارند زمینه سرمایه‌گذاری را فراهم و زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند، تاکید کرد: همه دستگاه‌ها از جمله ستادی، اجرایی و نهاد‌هایی که در تولید نقش دارند باید در پاسخ به استعلامات، فراهم کردن زیرساخت‌ها و انجام مسوولیت‌ها تلاش کرده و کار مردم را انجام بدهند.

وی تاکید به پیگیری دستگاه‌ها برای تحقق شعار سال، گفت: تولید نقش اساسی در تحقق شعار سال دارد و همه باید پای کار بیایند؛ در این حوزه باید موانع را برطرف کرده و نباید جزیره‌ای عمل کنیم تا کار‌ها پیش برود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه معدن مس دره آلو از مهرماه آماده بهره‌برداری است، اما گرفتار کار سه دستگاه اجرایی مانده است، افزود: در این معدن چند هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده، اما جزیره‌ای عمل کردن و دستورات اداری اجازه نداده نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار تولید انجام شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ هزار تن ظرفیت تولید سالیانه این معدن یعنی معادل ۳۰۰ میلیون دلار تولید سالانه است، ادامه داد: این معدن اشتغال ۵۰۰ نفر نیرو را به دنبال دارد، اما بخشی‌نگری‌ها بیش از شش ماه است که جلوی افتتاح این معدن را گرفته است.

فداکار با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی استان کرمان تا پایان سال ۱۴۰۱ است که باید هر چه سریع‌تر توسط دستگاه‌ها جذب شود، بیان کرد: این اعتبارات باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود تا از ارزش آن کاسته نشود.

وی با بیان اینکه به این اعتبارات باید، اعتبارات عمرانی، اعتبارات سفر ریاست جمهوری و مولدسازی افزوده شود، افزود: جذب این اعتبارات باید پیگیری شده و کمک کنیم که عمده پروژه‌های استان کلید خورده تا مشکل مردم حل شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه شرکت‌های بزرگ باید به شرکت‌های کوچک استان کمک کنند گفت: شاخص‌های کسب و کار استان کرمان بهبود پیدا کرده و باید از ظرفیت مولدسازی و دیگر ظرفیت‌های قانونی برای رفع مشکلات استان استفاده کنیم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی بر مولدسازی را ظرفیت قانونی خیلی خوبی دانست و افزود: بیشترین اموال متعلق به آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کرمان است و بیشترین نفع اموال تملیکی به این دستگاه‌ها برمی‌گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده