تاریخ: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۳۷
بازدید: ۱۰۳
کد خبر: ۳۱۷۵۱۱
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
مدیرعامل فرابورس اعلام کرد:

جزئیات عرضه‌های اولیه، گشایش نماد‌ها و پذیرش شرکت‌ها در فرابورس

‌می‌متالز - مدیرعامل فرابورس با اشاره به جزئیات عرضه‌های اولیه و گشایش نماد‌ها در ۵ ماه سال از افزایش ۱۶۰ درصدی پذیرش شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش می‌متالز، محمدعلی شیرازی با بیان اینکه در پنج ماه سال گذشته، ۵ شرکت پذیرش شد در حالی که سال جاری به ۱۳ شرکت رسید، گفت: از فروردین تا پایان مرداد، عرضه اولیه ۱۰ شرکت و گشایش نماد ۴ شرکت در فرابورس رقم خورد. همچنین پذیرش ۴ شرکت نیز در جلسات آتی بطور مجدد بررسی خواهند شد.

وی افزود: تمامی معیار‌ها و ضوابط پذیرش شرکت‌ها در دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس بطور شفاف مشخص شده و طبق این معیار‌ها عمل می‌شود. هیچ‌گونه برخورد سلیقه‌ای در فرایند‌های پذیرش صورت نمی‌گیرد. پرونده‌ها و مدارک متقاضیان پذیرش در جلسات هیات پذیرش، طرح و به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مطابقت آن با ضوابط موجود در دستورالعمل سنجیده شود.

شیرازی ادامه داد: هدف فرابورس کمک به شرکت‌ها برای تامین مالی با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه است و به همین منظور بازار‌های متنوعی طراحی کرده تا شرکت‌های کوچک و بزرگ با رعایت قوانین بازار و در نظر گرفتن حقوق سهامداران، بتوانند وارد این بازار شوند.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده