تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۵۸
بازدید: ۱۷۲
کد خبر: ۳۱۷۵۶۲
سرویس خبر : آهن و فولاد
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش تاب آوری در صنعت فولاد:

صنعت فولاد در بازار سرمایه جایگاه ویژه‌ای دارد/ تامین نیاز داخل اولویت بورس کالا

‌می‌متالز - مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه جایگاه ویژه‌ای دارد و سهمی بیش از ۳۰ درصد از کل سودآوری در این بازار دارد.

به گزارش می‌متالز، مجید عشقی گفت: بزرگ‌ترین آفتی که می‌تواند بر سر راه توسعه اقتصادی کشور قرار گیرد ناامید کردن ملت از اصلاحات است.

وی افزود: همه فعالان در بخش‌های خصوصی و دولتی همگی یک هدف را دنبال می‌کنند، اما به نظر می‌رسد در راهکار‌هایی که اتخاذ می‌کنند اختلاف نظر‌هایی وجود دارد از مسیر همین نشست‌های گفتمانی قابل حل است.

وی ادامه داد: تامین مالی صنعت فولاد و حفظ سرمایه گذاری‌ها اهمیت زیادی برای بازار سرمایه دارد.

عشقی گفت: در سال گذشته بیش از ۲۰۰ همت بازگشت سرمایه به شرکت‌های بورسی صورت گرفت.

وی بیان کرد: در سازمان بورس تلاش بر این است که مصرف انرژی تمام شرکت‌ها بررسی شود، چه شرکت‌های انرژی بر و چه غیر از آنها، با این حال توفیق در کاهش مصرف انرژی نیاز به یک برنامه ریزی بلندمدت دارد.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاری از محل سود شرکت‌ها از اولویت‌های سازمان بورس است و همواره در بورس کالا تامین نیاز داخل در اولویت بوده است.

وی افزود: سیاستگذار فکر می‌کند با قیمت‌گذاری دستوری می‌تواند مشکلات را حل کند، اما این راهکار موفق نبود.

عشقی گفت: تداوم تولید شرکت‌های فولادی در بلندمدت نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی از سود حاصله در طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌ها است.

وی گفت: بالای ۳۰ درصد سودآوری بازار سرمایه از فلزات اساسی است و منافع میلیون‌ها سهامدار و سهامداران عدالت به صنعت فولاد و دیگر فلزات وابسته است.

وی بیان کرد: چالشی که در صنعت فولاد وجود دارد این است که تصمیمی در خصوص قیمت‌گذاری دستوری و محدودیت شرکت‌ها و گازو انرژی گرفته شود که تمام تصیمات برعکس بوده و نتیجه‌ای حاصل نشده است.

منبع: چیلان

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده