تاریخ: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۵۹
بازدید: ۱۳۵
کد خبر: ۳۲۳۷۰۶

کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده توسط فولادسازان اوکراینی

‌می‌متالز - با توجه به داده‌های منتشر شده، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده توسط فولادسازان اوکراینی در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به ماه قبل حدود ۱۶.۶ درصد کاهش یافت.

به گزارش می‌متالز، داده‌های منتشر شده توسط وب سایت خبری Ukrmetalurgprom نشان می‌دهد شرکت‌های فولادی مستقر در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳، تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۴۳۶ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در ماه اکتبر حدود ۱۶.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.

بررسی میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین

فعالان بازار اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در اکتبر ۲۰۲۳ در اوکراین به ۵۱۲ هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل حدود ۲.۵ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان تولید آهن خام نیز در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ برابر ۵۷۲ هزار تن گزارش شد و میزان تولید آهن خام در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۵.۳ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

به نقل از چندین منبع خبری، میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۵۰.۹ درصد در مقایسه با اکتبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان تولید محصولات فولادی و آهن خام نیز در اکتبر ۲۰۲۳ در اوکراین به ترتیب ۷۹.۹ درصد و ۴۶.۷ درصد نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در اوکراین ۴.۳۶ میلیون تن محصول فولادی نورد شده تولید کردند که ۱۳ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ بوده است.

به نقل از برخی تاجران، میزان تولید محصولات فولادی در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافت و به ۵.۱۶ میلیون تن رسید. این در حالی است که در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۳ میزان ذوب آهن خام در اوکراین ۴.۱۹ میلیون تن گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۵.۵ درصد افت داشته است.

شکل زیر نتایج تولید فولادسازان مستقر در اوکراین در سال ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد.

کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده توسط فولادسازان اوکراینی

همچنین تحلیل‌گران بازار اعلام کردند در اواسط آگوست ۲۰۲۳، اوکراین مسیر‌های تردد موقتی را برای کشتی‌های غیرنظامی از بنادر دریای سیاه اوکراین اعلام کرد. باید توجه داشت اولین کسانی که از این مسیر استفاده کردند کشتی‌هایی بودند که پس از آغاز تهاجم گسترده به فدراسیون روسیه در بنادر اوکراین مسدود شدند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تا ابتدای ماه اکتبر ۲۰۲۳، ۵ فروند شناور تقریباً ۸۸ هزار تن محصولات فولادی و بیش از ۱۷۲ هزار تن سنگ آهن را از بنادر اوکراین حمل کردند. باید توجه داشت که آخرین رقم بدون در نظر گرفتن بار سنگ آهن در حجم دهنده Ying Hao ۰۱ ارائه شده است به طوری که طبق برآورد‌های انجام شده، تخمین زده شد که بتواند ۷۰ هزار تن سنگ آهن را بپذیرد.

در سال ۲۰۲۲ فولادسازان مستقر در اوکراین تولید محصولات فولادی را به ۶.۲۶ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولد محصولات فولادی توسط فولادسازان اوکراینی در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۰.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۵.۳۵ میلیون تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱ با کاهش ۷۲ درصدی همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان آهن ذوب شده در اوکراین در سال ۲۰۲۲ به ۶.۳۹ میلیون تن رسید که نسبت به سال قبل حدود ۶۹.۸ درصد افت داشته است.

منبع: آرتان پرس

عناوین برگزیده