تاریخ: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۸:۱۷
بازدید: ۳۹
کد خبر: ۳۲۴۰۰۸
سرویس خبر : آهن و فولاد
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه:

توسعه متوازن در تولید در دستورکار فولاد مبارکه است

‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: توسعه متوازن در تولید در ۲ بخش زنجیره ارزش و تمرکززدایی و حرکت به سمت مناطق کم برخوردار در دستور کار فولاد مبارکه است.

به گزارش می‌متالز، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه آئین افتتاح و بهره‌برداری از خط نورد سرد شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رویکرد ما در شرکت فولاد مبارکه، گروه فولاد مبارکه و زیرمجموعه‌ها توسعه کمی و کیفی و متوازن بوده و هست، توسعه کمی و کیفی در سال‌های گذشته به نوعی محقق شده و در این دوره توازن در تولید را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: بخش اول، توازن در زنجیره است، در این بخش علی‌رغم توسعه‌های خوب و تبدیل شدن به قدرت فولادی و کسب رتبه دهم تولید دنیا، در بالادست و پایین دست خلاء داریم، با وجود ظرفیت‌های بالا، تنها از ۶۵ درصد آن‌ها بهره‌برداری شده و مابقی بهره‌برداری نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ابراز کرد: در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گرفته که یکی از آن‌ها خط نورد سرد شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد است که خوراک کارخانه تاراز را پوشش می‌دهد.

وی با بیان اینکه بخش دوم توازن در تولید، تمرکززدایی و حرکت به سمت مناطق کم برخوردار است، گفت: ما در شرکت فولاد مبارکه توسعه‌هایمان را به لحاظ ظرفیت‌های جغرافیایی، منطقه‌ای، آمایش سرزمینی و ظرفیت نیروی انسانی دنبال می‌کنیم و از این رو در استان‌های یزد، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی با درنظر گرفتن این شاخص‌ها توسعه متوازن در زنجیره فولاد را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده