تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۴۶
بازدید: ۱۳۴
کد خبر: ۳۲۴۲۳۹
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

کلنگ‌زنی احداث طرح خردایش بوکسیت مندون سرفاریاب چرام

کلنگ‌زنی احداث طرح خردایش بوکسیت مندون سرفاریاب چرام
‌می‌متالز - با حضور مسئولان استانی، عملیات اجرایی طرح خردایش بوکسیت سرفاریاب شهرستان چرام آغاز شد.

به گزارش می‌متالز، مراسم کلنگ احداث طرح خردایش بوکسیت مندون سرفاریاب با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران، معاون توسعه و بهره‌برداری معادن شرکت آلومینای ایران، سرپرست اداره کل صمت و مقامات استانی و شهرستانی، برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این مراسم ضمن محکوم کردن و ابراز انزجار از جنایات رژیم جعلی اسرائیل جنایتکار و آمریکای شیطان صفت، گفت: کهگیلویه و بویراحمد از بسیاری پتانسیل‌ها برخوردار است و به همین جهت برنامه‌های خوبی را هماهنگ و در حال اجرای آن‌ها هستیم.

سید احسان عسکری افزود: کارخانه آرد و نشاسته، شهد ناب، موج‌های آبی، پتروشیمی گچساران و و... از طرح‌های خوبی بود که به بهره‌برداری رسید.

امیرتیمور موسویان، سرپرست اداره‌کل صمت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ضمن تشکر از مردم فهیم و شهید پرور شهرستان چرام و حضور مسئولان کشوری و استانی گفت: این طرح با ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۰ هزار تن و پیش بینی سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۵ نفر اجرایی می‌شود.

وی یکی از اهداف اصلی مجوعه صمت را تحقق شعار سال "مهار تورم و رشد تولید" دانست و افزود: بالغ بر ۵۳۰ واحد صنعتی در سطح استان وجود دارد که اشتغال مولد خوبی را ایجاد کرده‌اند و آنچه مدنظر وزارت صمت به عنوان رسالت قرار دارد، ایجاد و اشتغال مولد و پایدار و تکمیل زنجیره ارزش است.

موسویان بازدید از طرح‌های صنعتی و معدنی شهرستان‌های کهگیلویه و چرام را از دیگر برنامه‌های چند روز اخیر برشمرد و بیان کرد: در دیدار با فعالین اقتصادی و مدیران شرکت تعاونی ۵۲۷ خدمات فنی و مهندسی دنا، شرکت آب لوله بسپار، شرکت شهد گستر بندر، شرکت پتروشیمی دهدشت، شرکت نماسازان مروارید، واحد‌های تولید شن و ماسه، صنایع کانی غیرفلزی، آهک هیدراته چرام، فسفات کوه لار و زیرساخت‌های صنعتی موجود در شهرستان ها، از نزدیک وضعیت تولید و اشتغال این واحد‌ها بررسی و در راستای تسریع عملیات اجرایی طرح‌های نیمه تمام و تداوم تولید و تثبیت اشتغال و توسعه واحد‌های موجود تبادل نظر و اتخاذ تصمیم شد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
لزوم تغییر حکمرانی در حوزه معدن/ مهم‌ترین ظرفیت اقتصادی کشور چیست؟ / ۹۸ درصد ظرفیت‌های معدنی کشور را حبس کردیم/ آقای پزشکیان شما آخرین امید مردم ایران هستید و طرحی نو در اندازید
«بهرام شکوری» رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران در نشست «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب با فعالان اقتصادی:

لزوم تغییر حکمرانی در حوزه معدن/ مهم‌ترین ظرفیت اقتصادی کشور چیست؟ / ۹۸ درصد ظرفیت‌های معدنی کشور را حبس کردیم/ آقای پزشکیان شما آخرین امید مردم ایران هستید و طرحی نو در اندازید