تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۳۸
بازدید: ۲۷
کد خبر: ۳۲۴۲۸۰
سرویس خبر : مسکن و ساختمان
در شش ماهه نخست سال‌جاری رقم خورد؛

معرفی بیش از یک‌هزار بنگاه معاملات ملکی متخلف به تعزیرات حکومتی

‌می‌متالز - مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت اعلام کرد: در شش ماهه اول سال جاری توسط بازرسان ادارات کل صمت سراسر کشور بیش از یک‌هزار واحد معاملات ملکی و مشاور املاک متخلف به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان‌ها معرفی شدند.

به گزارش می‌متالز، «رضا زرین‌گل» مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت، در خصوص عملکرد بازرسی‌های انجام شده از مشاوران املاک در شش ماهه اول سال‌جاری گفت: در این مدت طرح ویژه نظارت بر واحد‌های صنفی معاملات ملکی و مشاورین املاک با هدف نظارت بر اجاره بهای مسکن و کنترل قیمت‌های مسکن از سوی بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت برگزار و ۷ هزار و ۹۶۸ مورد بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک در کشور انجام شد.

وی افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۲۵ واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده‌های مربوطه با ارزش بیش از ۱۳۲ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۴۶ ریال برای رسیدگی و صدور رای به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

به گفته مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت گران‌فروشی خدمات با ۵۰۱ مورد، عدم درج تعرفه در محل با ۸۷۶ مورد، عدم صدور فاکتور با ۹۱۴ مورد و در نهایت نداشتن پروانه کسب با ۲۴۲ مورد از عمده تخلفات این واحد‌های صنفی است.

وی در ادامه تاکید کرد: با عنایت به شرایط ویژه اقتصادی کشور و در راستای تنظیم بازار مسکن، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی در قالب گشت‌های بازرسی مشاوران املاک فعالانه به انجام مسوولیت خواهند پرداخت و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌کنند.

زرین‌گل همچنین گفت: هموطنان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه به پورتال سازمان و در استان‌ها نیز با ارائه شکایات خود به ستاد‌های خبری مستقر در ادارات کل صنعت، معدن و تجارت مسوولان ذیربط را در جریان قرار داده تا رسیدگی لازم انجام شود.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده