تاریخ: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۷:۰۴
بازدید: ۱۶
کد خبر: ۳۲۴۶۳۹

کمبود زمین دولتی در برخی شهرستان‌ها

‌می‌متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از راه‌حل‌ها در شهر‌هایی که دولت محدودیت تامین زمین دارد، مشارکت با بخش خصوصی است که ممکن است بنیاد‌ها باشند یا مردمی که در آن شهر‌ها اراضی در اختیار دارند.

به گزارش می‌متالز، ارسلان مالکی از یک چالش مهم در اجرای طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال خبر داد و گفت: در برخی از شهر‌ها هیچ‌گونه زمین دولتی وجود ندارد و اراضی مردمی هم، اراضی درجه یک و دو کشاورزی هستند که برای استفاده از آن‌ها ممنوعیت قانونی داریم. در بعضی از شهر‌های شمالی مانند رامسر و تنکابن و برخی از شهر‌های دامنه‌های زاگرس مانند سنندج، نتوانستیم اراضی دولتی را به میزان متقاضیان شناسایی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: یکی از راه‌حل‌ها در شهر‌هایی که دولت محدودیت تامین زمین دارد، مشارکت با بخش خصوصی است که ممکن است بنیاد‌ها باشند یا مردمی که در آن شهر‌ها اراضی در اختیار دارند. تاکنون ۱۷‌هزار هکتار با بخش خصوصی به توافق رسیدیم که مراحل را طی می‌کند تا بتوانیم از این اراضی استفاده کنیم. ما روش‌های مختلف حتی خرید زمین را انجام می‌دهیم تا تامین زمین انجام شود. تاکنون زمین موردنیاز ۳۷۱‌هزار واحد ویلایی یا گروهی واگذار شده است. در شهر‌هایی که تقاضا با تامین زمین نسبت مناسبی داشته باشد اولویت با ویلاسازی است.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده