تاریخ: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۳۷
بازدید: ۱۵۸
کد خبر: ۳۳۲۰۱۴
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
معاون رئیس جمهوری خبر داد:

خرید انحصاری سولفات پتاسیم تولیدی توسط دولت

‌می‌متالز - معاون اجرایی رئیس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری از خرید انحصاری سولفات پتاسیم تولیدی استان سمنان توسط دولت خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری تکنولوژیک و اتکا به ظرفیت ملی در راه‌اندازی خط تولید، از نقاط قوت بهره‌برداری از طرح تولید سولفات پتاسیم شرکت معدنی املاح ایران در آرادان است.

به گزارش می‌متالز، محسن منصوری امروز (۱۶ بهمن‌ماه) در آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه تولید سولفات پتاسیم شرکت املاح معدنی ایران، اظهار کرد: در دهه فجر امسال با راه‌اندازی پروژه‌های مختلف شاهد تحقق فجر خدمت در نقطه نقطه کشور هستیم.

وی ادامه داد: با کار جهادی مسوولان و تدابیر رئیس جمهوری، اعضای هیأت دولت، استاندار و مدیران اجرایی شاهد گره‌گشایی از مشکلات جدی کشور هستیم. کار میدانی با نگاه حل مسأله، اثر‌های بسیار مشهودی در عمران و آبادی روستا‌ها و شهر‌های کشور داشته است.

او بیان کرد: در دهه فجر امسال حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و اقتصادی در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: رشد شاخص‌های اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، تحول در حوزه‌های اقتصادی و بهبود شاخص‌ها در حوزه اجتماعی از جمله مواردی است که در استان سمنان شاهد آن‌ها هستیم.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش، تاکید کرد: کود سولفات پتاسیم از نیاز‌های ضروری ما در کشور است که تولید سالانه ۴۰ هزار تُن کود در این شرکت امری ارزنده است.

منصوری ادامه داد: از لحاظ بیولوژیک و امنیت غذایی و در راستای خودکفایی، طرح‌هایی از این دست اهمیت زیادی برای ما دارد. با اجرای این طرح و پروژه‌هایی مشابه آن، در کشور در تولید سولفات پتاسیم به خودکفایی خواهیم رسید.

او افزود: امیدوارم این واحد تولیدی پویایی و تحرک بیشتر داشته باشد، گفت: دولت به‌صورت انحصاری، خریدار این محصول است و با خرید محصولات تولیدی این طرح، سولفات پتاسیم را در راستای تامین امنیت غذایی و خودکفایی، در اختیار کشاورزان قرار خواهد داد.

استاندار سمنان نیز در این مراسم گفت: با بهره‌برداری از پروژه طرح تولید سولفات پتاسیم شرکت معدنی املاح ایران با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد ریال، زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر فراهم می‌شود.

هاشمی ادامه داد: دهه فجر سال حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و اقتصادی به بهره‌برداری می‌رسد و کلنگ‌زنی خواهد شد که نسبت به سال ۱۴۰۱ با رشد چشمگیری همراه بوده است. بیشتر این پروژه‌ها طرح‌های نیمه‌تمامی بودند که با تزریق اعتبار توسط دولت و با سفر رئیس جمهوری به استان به سرانجام رسیدند.

وی با بیان اینکه در حوزه رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری دستاورد‌های ارزنده‌ای در استان سمنان به‌دست آمده است، افزود: ۲۵۰ پروژه نیمه‌تمام در ۲.۵ سال گذشته در استان و در دولت سیزدهم به بهره‌برداری رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده