تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۳:۱۵
بازدید: ۳۷۸
کد خبر: ۳۵۰۰
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
تازه ترین پیش بینی بانک جهانی نشان می دهد؛

تقاضای چین، رمز موفقیت مس در فصل دوم 2017

می متالز - جدیدترین گزارش ها از بازارها حاکی از کاهش برآوردهای تولید مس از سوی شرکت های بزرگ در سال 2017 است.
تقاضای چین، رمز موفقیت مس در فصل دوم 2017

شرکت BHP که بزرگ ترین  معدن مس جهان-اسکوندیدا- را در اختیار دارد، کاهش تولید در سال 2017 را بین 780 تا 800 هزار تن برآورد کرده است. البته در پیش بینی قبلی این شرکت، کاهش تولید یک میلیون و 70 هزار تن برآورد شده بود که با تعدیل 27 درصدی مواجه شد.

شرکت «فریپورت مک موران» نیز هفته گذشته از کاهش 90 میلیون تنی فروش در سال 2017 خبر داد و شرکت «تک ریسورسز» اعلام کرد که میزان تولید در فصل نخست امسال 22 درصد کاهش یافته است.

«دان دیویس»، تحلیلگر بارکلیز در نیویورک معتقد است، موضوع اصلی بازار مس در فصل نخست امسال بحث اختلالات عرضه بود و من فکر می کنم موضوع اصلی در فصل دوم، تقاضای چین باشد.

قیمت فلز سرخ با وجود اعتصاب در معدن اسکوندیدا، مشکلات کارگری و آب و هوایی پرو و محدودیت های دولت اندونزی برای صادرات از معدن گراسبرگ، امسال فقط 3.2 درصد بازدهی داشته، در حالی که این میزان برای آلومینیوم 16 درصد بوده است.

«دیوید ویلسون»، تحلیلگر «سیتی گروپ» گفت: قیمت مس باید تا پایان ماه می 2.67 دلار در هر پوند معامله شود، در حالی که بانک جهانی در جدیدترین پیش بینی برای سال 2017 قیمت را 5400 دلار به 5750 دلار افزایش داد.

سیتی گروپ اعلام کرده که عرضه کنسانتره به دلیل کندی تولید پرو تا پایان سال اندکی محدود خواهد شد. هزینه پرداختی معدنکاران به کارخانه های تصفیه مس کاهش یافته و این موضوع نشان دهنده محدودیت کنسانتره در دسترس است.

این موسسه بر این باور است، اختلالات تولید طی سال 2017 میلادی، 385 هزار تن از میزان تولید مس بکاهد. صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهان در سال 2017 را با یک دهم درصد افزایش 3.5 درصد اعلام کرد.

«ریچارد آکرسون»، مدیر ارشد اجرایی «فریپورت» گفت: به نظر می رسد امسال سال سختی باشد؛ احتمالا اشاره ای به مشکلات این شرکت برای صادرات از معدن گراسبرگ است.  

هلدینگ سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس

عناوین برگزیده