تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۱۷
بازدید: ۱۶۲
کد خبر: ۷۱۰۱۳
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
سعدمحمدی خبر داد:

افزایش ظرفیت تولید کنسانتره مس در کشور

می متالز - مدیر عامل شرکت ملی مس ایران گفت: شرکت ملی مس به‌ عنوان متولی صنعت مس کشور، تا به امروز عملکرد مطلوبی را داشته است و سعی دارد با برنامه‌ریزی و بهره‌برداری از معادن جدید مس، تولید کنسانتره مس را افزایش دهد.
افزایش ظرفیت تولید کنسانتره مس در کشور

به گزارش می متالز، اردشیر سعدمحمدی اظهار داشت: شرکت ملی مس در منطقه دره‌آلو در حال تجهیز یک معدن و کارخانه کنسانتره مس است و امیدوار هستیم در سال 99 این معدن و کارخانه کنسانتره را افتتاح کنیم و به تولید انبوه برسیم. همچنین در دره‌زا نیز در حال فعالیت هستیم و در دو بخش معدن و کارخانه کنسانتره مس در این منطقه نیز سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و با هدف افزایش ظرفیت تولید کنسانتره، این مجموعه در سال 1400 به بهره‌برداری خواهد رسید. در آذربایجان‌شرقی در منطقه سونگون نیز فاز 3 معدن سونگون را در دست داریم؛ عملیات اجرایی آن آغاز شده و در مرحله خاک‌برداری است. این پروژه نیز به منظور افزایش تولید کنسانتره مس در دست احداث است.

وی افزود: بهره‌برداری از فاز دو کنسانتره میدوک نیز پس از بررسی و ارزیابی اقتصادی در دستور کار قرار گرفته تا سرما‌یه‌گذاری جدیدی در آن منطقه داشته باشیم. با بهره‌برداری از چهار معدن دره آلو، دره زار، سونگون و میدوک، ظرفیت تولید کنسانتره مس 500 تا 600 هزار تن در سال افزایش خواهد یافت. علاوه بر این چهار پروژه، معادن مس جدیدی که در آن‌ها فعالیت داریم شامل معادن نوچون، رمشک و بندر هنزا می‌شوند که در بخش اکتشاف، استخراج و تولید کنسانتره مس با ظرفیت‌های کمتر، برای این معادن برنامه‌ریزی کرده‌ایم. معادن نام برده، در برنامه آینده شرکت ملی مس قرار دارند تا بررسی‌های اقتصادی در مورد آن‌ها صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در پایان خاطرنشان کرد: شرکت ملی مس در بخش تولید و ارزش اقتصادی تولید ناخالص ملی کشور، روند رو به رشدی را در پیش گرفته و تا به اینجای کار، عملکرد درخشانی را از خود به نمایش گذاشته است. برنامه‌های توسعه‌ای ما تنها به معادن ذکر شده ختم نمی‌شود؛ ما پروژه‌های دیگری نیز در برنامه داریم تا ظرفیت تولید کنسانتره مس کشور را افزایش دهیم.

عناوین برگزیده