تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۲۹
بازدید: ۱۹۶
کد خبر: ۷۴۲۹۱
سرویس خبر : انرژی

اجرای بلوک‌های اکتشاف نفتی با توان مهندسان داخلی

می متالز - مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت گفت: برای اولین بار در کشور مدیریت و اجرای بلوک‌های اکتشافی به یک شرکت ایرانی واگذار شد.
اجرای بلوک‌های اکتشاف نفتی با توان مهندسان داخلی

به گزارش می متالز، سید صالح هندی مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران درباره عملکرد شرکت‌های ایرانی در حوزه نفت و حمایت شرکت ملی نفت ایران از آن‌ها اظهار کرد: در یکی از طرح های اخیر شرکت ملی نفت, برای بهبود اکتشافات از اطلاعات مربوط به لرزه‌نگاری استفاده کردیم و تمام کار‌های مربوط به این طرح توسط شرکت‌های داخلی انجام شد.

او بیان کرد: اکتشافات شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از فعالان حوزه نفت و گاز، همواره از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می کند و در مقابل از آن‌ها انتظار داریم برای توانمند سازی‌ خود تلاش کنند.  اعتقاد داریم شرکت‌های داخلی می‌توانند پاسخگوی تمام نیاز‌های شرکت ملی نفت ایران باشند، اما این موضوع نیاز به تلاش خود شرکت‌ها و سازمان‌های مربوط به این حوزه دارد.

هندی تصریح کرد: تا به حال شرکت‌های داخلی حوزه نفت به ۲ موضوع خاص ورود نکرده بودند که یکی از آن‌ها مدیریت و اجرای بلوک‌های اکتشافی است؛ تا به امروز تنها شرکت‌های خارجی مدیریت و اجرای بلوک‌ها را بر عهده می‌گرفتند. خوشبختانه اخیرا موافقت نامه‌هایی بین شرکت ملی نفت ایران و یکی از شرکت‌های داخلی تنظیم شده است تا فعالیت خود را در یکی از بلوک‌های اکتشافی استان فارس آغاز کنند.

مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه این سرمایه گذاری برای فعالیت در بلوک‌های اکتشافی با بودجه خود شرکت داخلی  و با ریسک پذیری آن‌ها انجام شده است، ادامه داد: استقلال این شرکت ایرانی در طرح فوق نشان می‌دهد شرکت‌های داخلی به بلوغ لازم دست پیدا کرده‌اند؛ آن‌ها می‌توانند سرمایه لازم را برای طرح‌های مختلف فراهم کرده و ریسک انجام پروژه‌ها را بپذیرند.

او گفت: از دیگر اقداماتی که تا به امروز از طرف شرکت‌های ایرانی انجام نشده بود، طرح‌های مطالعات مشترک هستند؛ شرکت ملی نفت ایران چیزی حدود ۴۰ مطالعه مشترک با شرکت‌های معتبر جهانی تجربه کرده است, بنا داریم اولین مطالعه مشترک را به زودی با یکی از شرکت‌های ایرانی آغاز کنیم.

عناوین برگزیده