تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۷:۰۹
کد خبر: ۲۰۱۹۵۴
نماینده کارگران در شورای‌عالی کار
‌می‌متالز - نماینده کارگران در شورای‌عالی کار طی برگزاری جلسه شورای‌عالی کار تاکید کرددرخواست کارگران افزایش دستمزد به‌میزان ۱میلیون و ۹۵۵هزار تومانی سبد معیشت است.

به گزارش می‌متالز، محمدرضا تاجیک درباره جلسه امروز شورای‌عالی کار گفت: درخواست کارگران افزایش ۱میلیون و ۹۵۵هزار تومانی سبد معیشت کارگران است تا قدرت خرید آن‌ها حفظ شود.

وی با ابراز اینکه «درخواست داریم که شرکای اجتماعی بیشتر از گذشته درد معیشت کارگران را درک کنند» گفت: همدردی برای کارگران فایده‌ای ندارد، اگر دولت و کارفرمایان می‌خواهند با ما همراهی کنند، در افزایش دستمزد انعطاف به‌خرج دهند و دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با بیان این‌که یکی از اختلاف نظر‌های نمایندگان کارگران با دولت و کارفرمایان روی افزایش درصد سایر سطوح مزدی است گفت: درست است که تعداد کارگران حداقل‌بگیر از کارگران سایر سطوح بیشتر است، اما به‌عنوان نماینده کارگران نمی‌توانیم نسبت به سایر سطوح مزدی بی‌تفاوت باشیم.

تاجیک بیان کرد: در جلسه امروز وزیر کار هم حضور دارد. امیدواریم با همراهی وزیر کار نتیجه‌ای برای دستمزد حاصل شود که به‌نفع جامعه کارگری باشد.

وی تأکید کرد: اگر دولت به حفظ اشتغال و رونق تولید فکر می‌کند، باید سهم خود را برای این کار بپردازد، نمی‌توان به اشتغال و تولید فکر کرد و هزینه آن را از نیروی کار ارزان به‌دست آورد. دستمزد کارگران سالیان سال است که از واقعیت‌های خرج و مخارج آن‌ها عقب‌تر است. به‌شرط همراهی دولت و کارفرمایان برای ۱۴۰۰ امیدواریم دستمزدی تعیین شود که جوابگوی معیشت کارگران باشد.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده