تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۱۸
کد خبر: ۲۰۲۲۹۰
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از رشد ۳۰ درصدی صادرات غیرنفتی در استان خبر داد.

به گزارش می‌متالز، حبیب امین‌زاده امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر شهرستان بناب، اظهار داشت: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا، محدودیت مبادلات تجاری و تشدید تحریم‌ها، آذربایجان‌شرقی در ۱۱ ماهه امسال جزو استان‌های نادری بود که رشد ۳۰ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی را تحقق بخشید.

وی با تأکید بر ضرورت اتحاد بخش خصوصی و دولتی در مسیر تولید و تحقق صادرات غیرنفتی استان گفت: یکی از ارکان‌های اصلی توسعه افزایش صادرات غیرنفتی است که به عنوان یکی از محور‌های برنامه جهش تولید مطرح بوده و آذربایجان‌شرقی نیز در راستای تحقق این امر اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی همچنین توسعه صنایع پایین‌دستی را از اولویت‌های این سازمان اعلام و تصریح کرد: آمار‌های استانی حاکی از آن است که با وجود شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه توانستیم در ۱۱ ماهه امسال به اهداف سازمان در امر صادرات دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد صادرات استان به همت و تلاش بخش خصوصی محقق شده است؛ متذکر شد: بخش خصوصی استان با جدیت برای تولید‌محوری و صادرات‌محوری حرکت می‌کند.

امین‌زاده، ضمن استقبال از ضرورت ارتباط تنگاتنگ صنعت با دانشگاه تأکید کرد: دانشگاه باید با فعال کردن شرکت‌های دانش بنیان واحد‌های فولاد و صنایع تبدیلی را در شناسایی بازار‌های هدف آموزش دهد تا شاهد افزایش کیفیت محصولات تولیدی و صادراتی و افزایش میزان صادرات باشیم.

در ادامه این مراسم از مدیریت شرکت صادراتی شکوه بناب به عنوان صادرکننده ملی کشور همچنین مدیران شرکت‌های فولادی مجتمع فولاد صنعت بناب و فولاد ظفر بناب به عنوان شرکت‌های صادرکننده نمونه استانی تجلیل به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده