تاریخ: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۰۱:۳۹
کد خبر: ۲۰۲۲۹۲
‌می‌متالز - معاونین وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه در سفر به سه شهرستان نیشابور، زبرخان و فیروزه، از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی خیام در شهرستان زبرخان و شهرک صنعتی کمال الملک در شهرستان فیروزه بازدید کردند.

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در این باره گفت: "محسن صالحی نیا" مدیر هیات عامل ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) و "علی رسولیان" مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از سه واحد قطعه سازی و یک واحد تولید چراغ‌های روشنایی دیدن کردند.

رضا شجاعی افزود: یکی از واحد‌های مورد بازدید، قطعه سازی (نفیس پارت) تولیدکننده قطعات سیستم تسمه تایم و دینام انواع خودرو و هرزگرد واقع در شهرک صنعتی خیام بود که با اشتغال ۷۸ نفر و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری فعالیت دارد.

وی ادامه داد: واحد دوم قطعه سازی (پولاد پلاستیک) تولیدکننده محفظه‌های هوای خودرو و انواع فیلتر واقع در شهرک صنعتی خیام است که برای ۱۳۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: واحد سوم مربوط به تولید چراغ‌های روشنایی کم مصرف (رویای نور ایرانیان) با اشتغالزایی ۹۲ نفر است که با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی کمال الملک شهرستان فیروزه راه اندازی شده است.

وی افزود: تامین درازمدت برق، رفع مشکل مخابرات و فیبرنوری شهرک صنعتی خیام، توسعه ۴۵ هکتاری شهرک صنعتی خیام، ایجاد ناحیه صنعتی اسحاق آباد، مشکل تامین آب این شهرک از جمله مشکلات مطرح شده در نشستی بود که با حضور نمایندگان مجلس در فرمانداری زبرخان برگزار شد.

شجاعی ادامه داد: تصمیماتی از سوی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای رفع مشکلات شهرک صنعتی خیام اتخاذ شد که برنامه ریزی برای عملیاتی کردن آن‌ها انجام می‌گیرد.

وی گفت: شهرک صنعتی کمال الملک در رده سوم زیست محیطی است که برای رفع مشکلات برق رسانی و آبرسانی آن، دو طرح در خصوص انتقال آب و انتقال برق آن طی امسال و سال آینده تعریف شده و ۱.۷ میلیارد تومان برای اجرای آن برآورد شده است.

شهرک صنعتی خیام واقع در شهرستان زبرخان دارای مساحت ۲۴۶ هکتار و مساحت صنعتی ۳۶/۱۰۹ هکتار است که در کیلومتر ۲۰ جاده نیشابور - مشهد قرار دارد. ۲۸۷ واحد صنعتی در این شهرک واقع شده است.

مساحت کل شهرک صنعتی کمال الملک واقع در شهرستان فیروزه نیز ۲۰ هکتار است، هم اکنون هشت واحد صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۹۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۱۲۰ نفر در این شهرک فعال است. در شهرک صنعتی کمال الملک با گرایش سرمایه گذاران به فناوری‌های نوین، واحد‌های تولید لوازم روشنایی، پنل‌های خورشیدی، سنگ‌های تزئینی و کارخانه غلات راه اندازی شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خراسان رضوی

عناوین برگزیده