تاریخ: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۸:۱۶
کد خبر: ۲۰۲۶۹۵
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: امسال صدور پروانه بهره برداری واحد‌های صنعتی در استان ۷۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش می‌متالز، رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در نشست با فعالان بخش صنعت در اردبیل گفت: ما در حالی سال جهش تولید را پشت سر می‌گذاریم که با تاکیدات مقام معظم رهبری و مسوولان کشوری و استانی در چند بخش رویکرد حمایتی و تقویتی را در حوزه صنعت از سرمایه‌گذاران شاهد بودیم به طوریکه این رویکرد ورود سرمایه‌گذاران به این حوزه را شتاب بیشتری داده است.

او تصریح کرد: امسال ۵۰۰ مورد جواز تأسیس در بخش صنعت صادر شده که این میزان نسبت به سال ۹۸ بیش از ۳۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حالی که در کشور صدور پروانه بهره‌برداری با یک رشد ۸ درصدی روبه‌رو بوده این جهش در استان اردبیل ۷۰ درصد بوده به طوریکه همکاران ما بیش از ۲۲۴ فقره پروانه بهره‌برداری را در بخش صنعت برای فعالان و سرمایه‌گذاران صادر کردند.

صادقی اقدام جدی سازمان صنعت، معدن و تجارت را در بازگرداندن واحد‌های راکد به چرخه تولید یادآور شد و افزود: امسال بیش از ۵۷ مورد واحد صنعتی تعطیل شده و به حالت رکود به چرخه تولید بازگشتند که با این اقدام فرصت اشتغال برای یک‌هزار و ۲۰۰ نفر نیز به وجود آمده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در یک رویکرد دیگر در سال جهش تولید سعی کردیم تا ظرفیت تولید واحد‌های صنعتی استان را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد افزایش دهیم که این امر در ۴۰ واحد صنعتی اتفاق افتاده تا فرصت اشتغال ۹۰۰ نفر در سایه این افزایش تولید به وجود آید.

رئیس سازمان صمت اردبیل به تأمین مواد اولیه واحد‌های صنعتی به صورت داخلی و جایگزینی محصولات تولید داخل به جای واردات اضافه کرد: ما در بخش تجهیزات و قطعات خودرویی و ام. دی. اف از این ظرفیت استفاده کردیم تا با صرفه‌جویی ۱۷۴ میلیون دلاری مواد اولیه از داخل استان و کشور تأمین شود.

صادقی بیان کرد: در این شرایط سخت تحریم این برنامه‌ها در حقیقت حمایت عملی از بخش صنعت بوده و تلاش می‌شود تا با همکاری سیستم قضایی بتوانیم مشکلات حقوقی، بانکی و تسهیلاتی واحد‌های تولیدی و صنعتی را برطرف کنیم.

او استان اردبیل را استان پیشرو در حل مشکلات واحد‌های صنعتی اعلام کرد و ادامه داد: در این شرایط سخت تحریم‌ها و کرونا ما در سال جهش تولید در همه حوزه‌ها خوش درخشیدیم و برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌های خوبی را نیز به انجام رساندیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

عناوین برگزیده