تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۴۰
بازدید: ۲۷۶
کد خبر: ۲۰۲۸۲۸

قیمت جهانی طلا افت کرد

‌می‌متالز - قیمت طلا، تحت فشار افزایش سود خزانه داری ایالات متحده و دلار، کاهش یافت.

به گزارش می‌متالز، روز جمعه قیمت طلا، تحت فشار افزایش سود خزانه داری ایالات متحده و افزایش دلار، کاهش یافت.

جهش قیمت این فلز به بالاترین سطح دو هفته‌ای قبلی، سود ناچیز هفتگی را در پی دارد.

طلای اسپات پس از رسیدن به بالاترین قیمت از اول مارس، با ۰.۵ درصد کاهش به ۱۷۲۸.۶۳ دلار در هر اونس رسید.

روز جمعه قیمت طلا، تحت فشار افزایش سود خزانه داری ایالات متحده و افزایش دلار، کاهش یافت، اما جهش این فلز به بالاترین سطح دو هفته‌ای قبلی، آن را در مسیر رشد ناچیزی قرار داد.

طلای اسپات با رسیدن به بالاترین قیمت از اول مارس، با ۰.۵ درصد افت به ۱۷۲۸.۶۳ دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۳ درصد افت به ۱۷۲۸.۰۰ دلار در هر اونس رسید.

روز پنجشنبه پس از آنکه فدرال رزرو متعهد شد با توجه به تورم، نرخ بهره را حداقل تا سال ۲۰۲۴ به میزان ۰ درصد نگه دارد، سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده برای اولین بار در ۱۴ ماه گذشته به بالای ۱.۷۵ درصد افزایش یافت.

سود بالاتر اوراق، هزینه نگه داشتن شمش طلا را افزایش می‌دهد.

با گرانی دلار طلا نیز گران شد.

تعداد آمریکایی‌هایی که تقاضای جدید مزایای بیکاری داشتند هفته گذشته افزایش زیادی یافت، اما بازار کار در حال بازگشت است و شتاب در واکسیناسیون منجر به بازگشایی مشاغل بیشتر می‌شود.

به گفته بانک انگلیس بهبود اقتصادی انگلیس در حال افزایش است، اما سیاست گذاران در مورد چشم انداز بهبود طولانی مدت اختلاف نظر داشته و گمانه زنی‌ها را در مورد برگشت محرک کاهش می‌دهند.

روز پنجشنبه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفت: ممکن است بانک مرکزی اروپا قبل از شتاب مورد توافق برای چاپ پول، به زمانی نیاز داشته باشد.

سوئیس در ماه فوریه برای اولین بار از ماه سپتامبر به چین طلا فرستاد و محموله‌ها به هند و تایلند به بالاترین قیمت چند ساله رسید.

پالادیوم با ۲۶۸۲ دلار و ۶۸ سنت تغییر چندانی نداشت در حالیکه روز پنجشنبه با بیش از ۷.۳ درصد افزایش به بالاترین میزان از ۲۸ فوریه ۲۰۲۰ رسیده است.

نقره با کاهش ۰.۶ درصدی به ۲۵.۸۹ دلار رسید و پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۱۹۸.۱۹ دلار رسید.

منبع : شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده