تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۴۵
کد خبر: ۲۰۲۹۵۳
‌می‌متالز - طی تفاهم نامه‌ای مابین شرکت آب و فاضلاب کشور و شرکت ذوب آهن اصفهان، شبکه فاضلاب به روش بیع متقابل برای ۲۵ روستای اصفهان احداث می‌شود.

به گزارش می‌متالز، قرارداد احداث شبکه جمع آوری فاضلاب ۲۵ روستای شهرستان فلاورجان استان اصفهان به طول ۲۵۵ کیلومتر و توسعه تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۴۸۵۰۰ نفر با برآورد ۲۸۹ میلیارد تومان امضا شد.

در این تفاهم نامه شرکت ذوب آهن اصفهان متعهد شده تا به مدت دوسال این پروژه را تکمیل و آماده بهره برداری کند.

همچنین برای تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شهر‌های فولادشهر و اشترجان و مینادشت به طول ۲۷۵ کیلومتر و توسعه تصفیه خانه فاضلاب تا ظرفیت ۲۴۰ هزار نفر با برآورد ۲۱۰۰ میلیارد ریال تامین مالی شده که در تفاهم نامه دیگری به مدت ۳۶ ماه صورت می‌گیرد.

جمعیت افق این طرح برای بهره مندی از شبکه فاضلاب نوین ۲۷ هزار و ۳۹۰ نفر است.

احداث این شبکه‌های فاضلاب برای اولین بار در کشور به روش بیع متقابل انجام می‌شود و یک کار نوین است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه برای اولین بار در کشور اجرای تاسیسات فاضلاب در روستا‌ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی عملیاتی گردید عنوان کرد: در چند سال اخیر بالغ بر۲ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه توسعه و احداث تاسیسات فاضلاب در سطح استان اصفهان انجام گرفته است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به روش‌های مختلف سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش فاضلاب در استان افزود: هزارو ۱۹۰ میلیارد تومان به روش بیع متقابل، هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان در قالب فایناس خارجی و ۴۶ میلیارد تومان فایناس داخلی برای ایجاد زیرساخت‌های تاسیسات فاضلاب در استان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی با اشاره به جمعیت تحت پوشش این طرح تصریح کرد: با اجرای تاسیسات فاضلاب در ۲۵ روستای فلاورجان جمعیتی بالغ بر ۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند می‌شوند که این امر تاثیر بسزایی در ارتقای بهداشت عمومی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه به دلیل مجاورت فلاورجان با رودخانه زاینده رود، احداث تاسیسات فاضلاب در روستا‌های آن ضروری است، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی تاسیسات فاضلاب در روستا‌های فلاورجان در دستور کار قرارگرفت که این مهم با سرمایه گذاری بخش خصوصی مهیا شد.

هاشم امینی با بیان اینکه استان اصفهان همواره در زمینه راه اندازی تاسیسات فاضلاب در کشور پیشتاز بوده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲ تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری قرار دارد، ۸ هزار و ۱۳۲ کیلومتر طول شبکه فاضلاب، ۴۸۵ کیلومتر طول خطوط انتقال فاضلاب و نیز تعداد انشعابات نصب شده فاضلاب ۶۹۵ هزار و ۲۶۸ فقره در استان اصفهان است که این امر بیانگر پیشرو بودن اصفهان در اجرای در تاسیسات فاضلاب درکشور است.

تعداد بازدید : 0

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

عناوین برگزیده