تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۵۸
کد خبر: ۲۰۸۴۸۴
عضو شورای عالی بورس پاسخ می‌دهد:
‌می‌متالز - عضو شورای عالی بورس گفت: منتظر تعیین عضو شورای عالی بورس توسط وزیر اقتصاد هستیم.

به گزارش می‌متالز، عضویت ۲ عضو شورای عالی بورس در هاله ابهام است. شاهین چراغی از عضویت شورای عالی بورس استعفا داده و دلیل عدم حضور ماشاءالله عظیمی در جلسات شورای عالی بورس نیز مشخص نیست.

سعید اسلامی بیدگلی، دبیرکل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری اظهار کرد: براساس قانون، رئیس اتاق تعاون یکی از اعضای شورای عالی بورس است. ماشاءالله عظیمی تا ۲ سال پیش به عنوان رئیس اتاق تعاون ایران در جلسات شورای عالی بورس شرکت می‌کرد، بعد از آنکه بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران شد، عظیمی همچنان به عنوان نماینده اتاق تعاون در جلسات شورای عالی بورس شرکت می‌کرد، اکنون، اما خود عبداللهی در جلسات شورای عالی بورس شرکت می‌کند.

جایگزین شاهین چراغی کیست؟

وی در ارتباط با جایگزین شاهین چراغی در شورای عالی بورس بیان کرد: شاهین چراغی یکی از شاخص‌ترین در بازار سرمایه است که با بیش از ۳۰ سال تجربه در جلسات شورای عالی بورس مثمر ثمر بود. چراغی نماینده بورس انرژی در شورای عالی بورس بود و جایگزین وی توسط شخص وزیر اقتصاد تعیین می‌شود، اما شخص مورد نظر و زمان آن مشخص نیست.

جلسات به جز محرمانه‌ها آنلاین منتشر شود

اسلامی با بیان اینکه شورای عالی بورس بالاترین نهاد حاکمیتی است، گفت: شفافیت از ارکان مهم در بورس است به همین منظور نتایج این جلسات توسط رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان سخنگوی این شورا، به طور شفاف بیان می‌شود.

وی با بیان اینکه باید تمامی جلسات شورای عالی بورس به جز دستورجلساتی که محرمانه است، رسانه‌ای شود، تاکید کرد: نه تنها مصوبات شورای عالی بورس بلکه جلسات تمام نهاد‌ها به جز موارد محرمانه باید شفاف و از رسانه‌ها منتشر شود.

منبع: صدای بورس

عناوین برگزیده