تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۵
کد خبر: ۲۰۹۵۳۸
‌می‌متالز - جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک کاهش یافت.

به گزارش می‌متالز، به نقل از وب سایت The Rio Times جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک با افت ۴ پله‌ای از رتبه ۳۸ به رتبه ۴۲ جهان کاهش یافت.

موسسه فریزر Fraser کانادا در گزارش جهانی خود که به طور سالانه منتشر می‌شود از کاهش رتبه مکزیک در جذابیت سرمایه گذاری بخش معدن به دلیل تغییر در سیاست‌های بخش صنعت خبر داد.

در همین رابطه، فرناندو آلانیس Fernando Alanís، رئیس اتاق معدنکاری مکزیک اعلام کرد: مالیات یکی از دلایل اصلی کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بخش معدن مکزیک است.

وی افزود: فعالیت‌های بخش معدن مکزیک بین ماه آوریل تا ماه مه ۲۰۲۰ میلادی به دلیل پاندمی کرونا تقریبا کاهش ۵۰ درصدی داشت. با این وجود طی سال ۲۰۲۰ میلادی دریافت مالیات از بخش معدن این کشور ۱.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافت.

مکزیک بزرگترین تولیدکننده نقره جهان وعلاوه بر آن یکی از برترین تولیدکنندگان طلا، مس و روی در جهان است. پتانسیل‌های معدنی مکزیک منجر به جذب بیش از ۲۵۰ شرکت اکتشافی بخش خصوصی برای فعالیت در این کشور شده است.

بخش معدن یکی از منابع مهم درآمد مکزیک است که با ایجاد ۳۷۹ هزار شغل مستقیم و حدود ۲ میلیون شغل غیرمستقیم نقش مهمی در اشتغالزایی کشور نیز دارد.

اگرچه، دولت مکزیک با وجود اصلاح ساختار آموزشی و نیز افزایش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها همچنان با کمبود متخصصین زمین شناسی در بخش معدن این کشور مواجه است.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده