تاریخ: ۱۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۸
کد خبر: ۲۱۶۸۴۹
‌می‌متالز - رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، پروژه تولید کک سوزنی را بسیار کلیدی برای صنعت راهبردی فولاد دانست و گفت: کک سوزنی با همکاری پژوهشگاه نفت و پالایشگاه شازند داخلی سازی شد و برنامه داریم ۹۰ هزار تن کک سوزنی در سال تولید شود.

به گزارش می‌متالز، جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسم قرارداد دانش فنی و مهندسی تولید کک سوزنی که میان پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد، گفت: پروژه‌ای که امروز قرارداد آن امضا می‌شود، پروژه بسیار کلیدی برای صنعت راهبردی فولاد ما است و تأمین کک سوزنی یکی از موضوعاتی بوده که از سوی امریکا مورد تحریم قرار گرفته است.

به گفته توفیقی در حال حاضر نظارت بر تعمیر ری اکتور آیزوماکس اراک و پاکسازی پالایشگاه اراک نیز در برنامه‌های همکاری پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و پژوهشگاه صنعت نفت وجود دارد.

توفیقی تصریح کرد: چنین پروژه‌هایی که امروز امضا می‌شود دارای ابعاد اقتصادی ارزشمند است، اما برای پژوهشگاه صنعت نفت ارزشی که این پروژه دارد، موجب تقویت امکانات پژوهشی، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در ارائه خدمات با کیفیت و سرعت بالاتر، غرور ملی و اعتماد به نفس همکاران مان در انجام چنین پروژه‌هایی می‌شود.

این مسول با بیان اینکه پروژه تولید کک سوزنی دارای ابعاد علمی، فرهنگی و مدیریتی است؛ گفت: این پروژه برای ساخت الکترود‌های گرافیتی جهت تداوم تولید در صنعت فولاد است و برای مدیران ما ورود به عرصه‌های اینچنینی فرصت طلایی به شمار می‌رود.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: این پروژه‌ها ریسک پذیری و خطرپذیری دارد و باید به مدیرانی که این ریسک را می‌پذیرند، تبریک گفت.

وی با بیان اینکه پروژه مذکور با ۲۹۰ میلیون یورو سرمایه گذاری برای تولید ۹۰ هزار تن محصول در سال به اجرا خواهد رسید، گفت: این پروژه در واقع یه پروژه دوجانبه است که هم پالایشگاه و هم فولاد از آن بهره خواهند برد و برای آینده پژوهشگاه دستاورد ارزشمندی خواهد داشت.

 

منبع: ایران پترونت

عناوین برگزیده