تاریخ: ۱۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۲۶
کد خبر: ۲۱۷۲۴۱
‌می‌متالز - بروز دو نقص فنی بزرگ در شبکه برق تهران، که یکی در شبکه انتقال و فوق توزیع و دیگری در شبکه توزیع برق رخ داده بود، منجر به بروز قطعی‌های حدودا ۴ ساعته برق، در مناطق مختلف پایتخت شد.

به گزارش می‌متالز، از حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ ظهر امروز، بخش‌های مختلف جنوب غرب، شرق و بخش‌های از شمال پایتخت دچار قطعی برق شدند.

پیگیری‌ها حاکی از بروز دو نقص فنی بزرگ در شبکه برق تهران است. یکی از این اشکالات فنی مربوط به شبکه انتقال و فوق توزیع برق در شرق استان بوده که منجر به ایجاد قطعی‌های حدود ۴ ساعته برق در بخش‌هایی از شرق و شمال پایتخت شده و دیگری مربوط به اشکال در شبکه توزیع برق است که منجر به قطعی حدود ۴ ساعته برق در مناطقی از جنوب غرب تهران شده است. این قطعی‌ها، همچنان در این مناطق ادامه دارد.

در این زمینه دقایقی پیش، شرکت برق منطقه‌ای تهران با صدور اطلاعیه‌ای از بروز نقص فنی در شبکه برق تهران عذرخواهی کرد.

متن این اطلاعیه بدین شرح است: به اطلاع شهروندان و مشترکین برق در شهر تهران به ویژه مناطق شرق و شمال شرق می‌رساند که به دلیل بروز پاره‌ای از مشکلات فنی در شبکه انتقال و گرمای بیش از حد هوا، شبکه برق با محدودیت‌هایی در تأمین برق مواجه می‌باشد. گروه‌های تعمیراتی و رفع عیب با حداکثر توان در حال رفع محدودیت‌ها و بازگرداندن شبکه به حالت عادی هستند. ضمن پوزش به خاطر محدودیت‌های پیش آمده، به مشترکان گرامی اطمینان می‌دهیم بنحوی اقدام خواهد شد که در اسرع وقت مشکل یاد شده مرتفع گردیده و تأمین برق به حالت عادی بازخواهد گشت. جا دارد از تمامی مشترکان که با مصرف بهینه برق در تابستان بسیار گرم امسال با خادمین خود در صنعت برق در امر نیرورسانی همکاری می‌کنند قدردانی نماییم.»

بررسی‌ها نشان می‌دهد که رفع عیوب مذکور در شبکه انتقال و فوق توزیع شرق استان تهران و شبکه توزیع جنوب غرب شهر تهران، تا حدود ۴ بعد از ظهر امروز ادامه می‌یابد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده