تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۱۲
کد خبر: ۲۱۷۶۸۶
‌می‌متالز - در معاملات امروز بازار طلا و سکه، هر سکه طرح جدید با حدود ۳۵ هزار تومان کاهش ۱۰ میلیون و ۶۵ هزار تومان قیمت خورد.

به گزارش می‌متالزدر معاملات امروز بازار طلا، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با بیش از ۱۳۷۰ تومان کاهش به یک میلیون و ۶۱ هزار و ۲۱۷ تومان رسید. این در حالی بود که قیمت سکه طرح جدید نیز نسبت به روز قبل روندی نزولی داشت. سکه طرح جدید در حالی امروز ۱۰ میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله می‌شود که میانگین قیمت روز گذشته آن یک میلیون و ۶۷ هزار تومان بود.

بازار جهانی طلا، اما نسبت به دیروز تغییر خاصی نکرد و هر اونس طلا در محدوده ۱۸۰۸ دلاری معامله شد. این در حالی است که طلا در ماه‌های گذشته توانسته بود سطح ۲۰۰۰ دلاری را هم بشکند.

افت اندک قیمت طلا در حالی رخ داده که رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره پیش‌بینی خود از وضعیت بازار طلا گفت: قیمت طلا فردا روند ثابتی دارد. یعنی چنانچه افراد در کانال‌های غیر رسمی هم بخواهند طلای خود را بفروشند پیش‌بینی می‌شود فردا قیمت طلا در محدوده یک میلیون و ۶۰ هزار تومان باشد.

ابراهیم محمدولی ادامه داد: قیمت طلا و سکه تا روز دوشنبه روند ثابتی دارد و تا زمانی که بازار تعطیل بماند انتظار صعود قیمت وجود ندارد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده