تاریخ: ۲۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۲
کد خبر: ۲۱۸۱۳۳
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۱۴ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۳ هزار و ۹۲۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۶۶ واحدی به ۱۸ هزار و ۹۴۸ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز کاری هفته (سه شنبه بیست و یکم تیرماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به رقم ۳۳۱ هزار و ۹۳۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۱۶ واحدی معادل ۰.۰۸ درصد، عدد ۴۰۰ هزار و ۳۳۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۰۱ واحدی به رقم ۲۵۴ هزار و ۷۷۲ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۶۱۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۴۸ واحد افزایش به رقم ۹۸۰ هزار و ۲۴۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۷۹۵ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۵۴۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص کل بورس منفی شد
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی کگل، ومعادن، نوری، کچاد، وامید و وپارس با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در برآورد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی فملی، شستا و جم، بیشترین تاثیر منفی را در روند نزولی نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز هفته، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۹۳۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۶۴ هزار و ۱۲۲ نوبت معامله و به ارزش ۶۷ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد میدکو (توسعه معادن وص. معدنی خاورمیانه) و پس از آن، نماد‌های شفا، دلر، سغرب، دپارس و مداران بود. همچنین نماد معاملاتی شفارس صنایع شیمیایی فارس با ۴.۶۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های وآذر، زمگسا، بترانس، خکمک، وخارزم و شسینا قرار گرفتند.

شاخص کل بورس منفی شد

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده