تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۲
کد خبر: ۲۱۸۲۰۰
زیر تابلو بورس؛
‌می‌متالز - در پایان معاملات امروز ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۱۹ هزار و ۷۵ واحدی به یک میلیون و ۳۰۴ هزار واحدی رسید.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، امروز با رشد چشمگیری همراه بود.

در پایان معاملات امروز ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۱۹ هزار و ۷۵ واحدی به یک میلیون و ۳۰۴ هزار واحدی رسید، شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۳۰۴۹ واحدی به رقم ۴۰۰ هزار و ۶۴۹ واحد رسید.

رشد ۱۹ هزار واحدی شاخص کل

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۵۸ هزار و ۷۹۶ میلیارد ریال رسید که بیش از ۷ میلیارد و ۵۹۳ میلیون برگه در ۹۱۷ هزار و ۷۸۶ تعداد معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

نماد‌های تاثیرگذار

"فولاد" با ۲۲۹۴ واحد، "کگل" با ۱۹۷۰ واحد، "پارسان" با ۱۰۶۴ واحد، "فارس" با ۹۴۲ واحد، "وغدیر" با ۷۸۲ واحد، "شپدیس" با ۷۷۹ واحد و "شتران" با ۷۷۶ واحد سبز پوشان تاثیرگذار در شاخص بودند.

"ولکار"، "ومدیر"، "ومدیر"، "شستا"، "برکت"، "فولاد"، "فملی" و شپنا نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.

در بازار امروز ۸۴ نماد صف خرید و ۱۰۶ نماد صف فروش بودند.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۵۱ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال رسید.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون "برکت"، "کمند"، "شتران"، "فولاد"، "شستا"، "پالایش" و "شپنا" بوده است.

پُر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «خگستر با ۳۸۵ میلیون سهم»، «وبصادر با ۳۷۹ میلیون سهم»، «خساپا با ۳۷۴ میلیون سهم»، «خودرو با ۳۱۵ میلیون سهم»، «خپارس با ۲۹۰ میلیون سهم»، «فاراک ۲ با ۲۰۶ میلیون سهم» و «وتجارت با ۱۸۹ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.

منبع: بورس نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده