تاریخ: ۲۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۹
کد خبر: ۲۱۸۳۸۲
‌می‌متالز - نماینده مجلس با ارزیابی مثبت مواضع رئیس جمهور درباره بورس اظهار امیدواری کرد انتخاب کابینه‌ای جوان و توجه به تولید و معیشت موجب رویکرد و اقبال مردم به بازار سهام شود.

به گزارش می‌متالز، علیرضا شهبازی با ارزیابی مثبت مواضع رئیس جمهور منتخب درباره بورس به رادیو گفتگو گفت: متأسفانه بسیاری از مشکلات موجود در حوزه بازار سرمایه در دولت فعلی و در پی اختلافات بین مدیران اقتصادی بوجود آمد و سبب شد اعتماد مردم از بورس سلب شود. با اطمینان خاطری که رئیسی داد، بازار به ویژه سهامداران حقیقی و خرد جواب مثبت دادند و این سبز شدن شاخص در این راستا ارزیابی می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با درایتی که در گروه اقتصادی بوجود خواهد آمد، بازار سرمایه روند رو به رشد و مثبت خواهد داشت تا مردم نیز بیش از پیش به بازار سرمایه سوق پیدا کنند. رئیس جمهور منتخب محور برنامه‌ها را اقتصاد عنوان کرده است. رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته بار‌ها و بار‌ها مسوولین را به توجه به اقتصاد به ویژه اشتغال و تولید توصیه کردند و رئیسی نیز در این راستا توجه ویژه‌ای دارد.

این نماینده مجلس درباره اهمیت تولید تصریح کرد: اگر به تولید و اقتصاد مقاومتی توجه کرد، خیلی از مشکلات امروز که مردم نسبت به آن‌ها دغدغه دارند، مرتفع خواهد شد. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان، اشتغال است. زیرا در هر خانواده دو یا سه نیروی تحصیل کرده بیکار وجود دارد که اساساً امیدی به آینده ندارند که حتی اقدام به ازدواج کنند.

شهبازی افزود: امید می‌رود با روی کار آمدن دولت رئیسی و انتخاب کابینه‌ای جوان و پرتحرک، رشد واقعی در بازار سرمایه رخ دهد که در سایه این رشد به تولید و معیشت توجه و موجب رویکرد و اقبال مثبت مردم به بازار سرمایه می‌شود.

منبع: بورس پرس

عناوین برگزیده