تاریخ: ۲۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۲۴
کد خبر: ۲۱۸۴۹۱
‌می‌متالز - سرویس مطبوعاتی گروه خودروسازی "گاز" روسیه GAZ Group اعلام کرد که این شرکت برای بازار آلمان وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به سلول سوخت هیدروژنی تولید خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، سرویس مطبوعاتی گروه خودروسازی "گاز" روسیه GAZ Group اعلام کرد که این شرکت برای بازار آلمان وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به سلول سوخت هیدروژنی تولید خواهد کرد.

این شرکت روسی تأکید کرد که با همکاری شرکت الکتروفارزیج اشتوتگارت Elektrofahrzeuge Stuttgart در حال اجرای پروژه‌ای برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به هیدروژن بر اساس مدل گزل نکست Gazel NEXT است که در آلمان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

این گروه خودروسازی افزود: قرار است گروه گاز دو وسیله نقلیه سوخت هیدروژنی بر اساس مدل Gazel NEXT در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به اداره راه سازی منطقه اسلینگن (آلمان) تحویل دهد.

بر اساس این گزارش، طیف وسیعی از وسایل نقلیه الکتریکی تجاری که با باتری‌های کششی یا پیل‌های سوختی کار می‌کنند در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

خودروی الکتریکی مجهز به سوخت هیدروژن بر روی شاسی Gazel NEXT با وزن کامل ۴.۶ تن و یک کابین دوبل تولید خواهد شد. این وسایل نقلیه مجهز به پیل‌های سوختی، سیستم‌های ذخیره و تغذیه هیدروژن، باتری‌های کششی و موتور‌های الکتریکی خواهند بود.

این خودروساز روس همچنین گفت: این وسایل نقلیه طی ماه‌های آینده در اروپا تحت آزمون‌های مختلف قرار خواهند گرفت و مجوز‌های مورد نیاز را اخذ خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده