تاریخ: ۲۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۶
کد خبر: ۲۱۸۵۰۶
طی یک ماه اخیر رقم خورد؛
‌می‌متالز - بررسی‌های انجام شده از صندوق‌های سرمایه گذاری نشان می‌دهد طی ماه گذشته، خالص منابع جذب شده صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش می‌متالز، فاطمه پزشک زاده، کارشناس مسوول اداره بازرسی صندوق‌های سرمایه‌گذار سازمان بورس با اعلام این مطلب گفت: بررسی وضعیت ترکیب دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در تاریخ ۲۰ تیر ۱۴۰۰، حاکی از این است که دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، به میزان ۵ هزار و ۱۳۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.

در میان صندوق‌های سرمایه گذاری، صندوق‌های با درآمد ثابت، بالاترین ارزش دارایی‌ها را به میزان ۳ هزار و ۶۵۸ هزار میلیارد ریال به خود اختصاص دادند؛ همچنین صندوق‌های بازارگردانی با ارزش دارایی ۸۷۱ هزار میلیارد ریال در رتبه دوم قرار دارند. صندوق‌های سهامی، مختلط و کالایی نیز به ترتیب با ارزش ۵۶۳، ۲۸ و ۱۴ هزار میلیارد ریال در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

پزشک زاده در خصوص وضعیت سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز بیان کرد: بیشترین حجم سرمایه گذاری شده توسط صندوق‌های سرمایه گذاری را «سهام» تشکیل می‌دهد که حدود ۳۶ درصد است. «اوراق بهادار با درآمد ثابت» نیز حدود ۳۲ درصد از سرمایه‌های صندوق‌ها را تشکیل می‌دهند و سپرده‌های بانکی به میزان ۲۹ درصد در رتبه بعدی سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها قرار دارند.

جذب ۱۰۰ هزار میلیارد ریال منابع به صندوق‌های سرمایه گذاری

جذب ۱۰۰ هزار میلیارد ریال منابع به صندوق‌های سرمایه گذاری

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده