تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۲۹
کد خبر: ۲۱۸۶۸۹
نگاهی بر مالکیت‌های حقوقی و حقیقی بازار؛
‌می‌متالز - در جریان معاملات روز جاری، افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۹۰میلیارد تومان بود.

به گزارش می‌متالز، در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۱۳۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۷۴۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶ درصد یعنی پنج هزار و ۷۸۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شپنا»، «شبریز» و «خبهمن» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وبملت»، «برکت» و «فزرین» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری پالایش نفت اصفهان حدود ۷۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک ملت با برتری حدود ۴۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۴۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۹۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت حقیقی/ حقوقی

خرید ۸۶ درصد حقیقی‌ها


بزرگ‌ترین تغییرات مالکیت صنایع برتر

خرید ۸۶ درصد حقیقی‌ها

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده