تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۹
کد خبر: ۲۱۸۸۲۴
‌می‌متالز - انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی بازار‌های جهانی در نرخ ۱۸۱۳ دلار ثابت ماند. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۵۱ هزار تومان رسید.

به گزارش می‌متالز، در بازار امروز یکشنبه انس جهانی تغییری نکرد و در کنار ثبات نرخ ارز در صرافی ملی، قیمت طلا و سکه در بازار امروز با کمی کاهش همراه بود.

قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز به یک میلیون و ۸۱ هزار تومان کاهش یافت. قیمت سکه طرح جدید به ۱۰ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسید.

در اولین روز هفته، حباب سکه تقریبا صفر شد. روز شنبه ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۲۴ هزار تومان قرار گرفت که تنها فاصله‌ای ۶ هزار تومانی با قیمت بازار داشت. این اتقاق برای معامله گران بازار سکه دو پیام متفاوت داشت.

گروهی از معامله گران تصور می‌کردند که کاهش حباب به معنای پایین آمدن سطح تقاضا در بازار سکه است. این گروه معتقد هستند که طی روز‌های آتی، فلز گران بهای داخلی افت بیشتری را تجربه خواهد کرد. آن‌ها باور دارند، قیمت سکه پس از دست دادن حمایت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به سوی حمایت ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی خواهد رفت. البته فلز گران بهای داخلی در هفته‌های اخیر در برابر از دست دادن حمایت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی مقاومت زیادی کرده است و حتی یکبار که قیمت به محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رفت، خریداران به سرعت وارد بازار شدند و اجازه افت بیشتر را به قیمت سکه ندادند.

دسته دیگری از معامله گران باور دارند، پایین آمدن حباب قیمت سکه فرصت مناسبی را در اختیار معامله گران درازمدت قرار می‌دهد که وارد بازار شوند و فلز گران بهای داخلی را بالاتر از ارزش ذاتی اش خریداری نکنند. در واقع از نگاه آن‌ها زمانی که حباب قیمت سکه بالاست، خطر افت یکباره قیمت و خالی شدن حباب وجود دارد. در نتیجه ترجیح میدهند که به یکباره وارد بازار نشوند. با این حال، در شرایط فعلی حباب محدود، از نگاه دسته‌ای از معامله گران باعث می‌شود که انگیزه برای خرید بیشتر شود.

البته به نظر می‌رسد در روز جاری با توجه به تعطیلی بازار طلاَ، سکه بازان با احتیاط رفتار دلار را دنبال کنند. افت اسکناس آمریکایی می‌تواند زمینه ساز شکست حمایت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هار تومانی شود. حال آنکه افزایش دلار می‌تواند باعث صعود سکه به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی شود.

ادامه روند کاهشی قیمت طلا و سکه

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده