تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۰۴
کد خبر: ۲۱۸۸۷۱
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور:
‌می‌متالز - محمد حسن آصفری بیان کرد: قیمت سیمان از ۱۵ هزار تومن به ۷۵ هزار تومن رسیده است چرا دستگاه‌های قضائی به این موضوع ورود نمی‌کنند.

به گزارش می‌متالز، محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۷ تیر) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به گزارش کمیسیون انرژی درباره خاموشی برق اظهار داشت: با این قبیل گزارش‌ها مشکلی حل نخواهد شد؛ مشکل آب و برق نیازمند پاسخگویی مسوولان کشور است.

وی افزود: ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های نصب‌شده در کشور است؛ باید ریشه‌یابی شود که مشکل اصلی آب و برق کجاست؟ آیا واقعاً مشکل ما کمبود آب و برق است یا مشکل اصلی در بی‌برنامگی است؟

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور تصریح کرد: ۱۵ روز قبل به‌صورت سرزده از مرکز فرماندهی صنعت برق کشور، بازدیدی داشتم؛ ظرفیت نیروگاه‌های تجدید پذیر در کشور نیز بالغ‌بر ۴۰۰ مگاوات است درحالی‌که حداکثر نیاز کشور در اوج مصرف ۵۸ هزار مگاوات است، اما ظرفیت نیروگاه‌های نصب‌شده در کشور ۸۳ هزار مگاوات است.

آصفری گفت: میانگین قدرت عملی نیروگاه‌ها ۶۸ هزار مگاوات است و در این شرایط فقط ۱۴ هزار مگاوات کمبود احساس می‌شود. این چه وضعیتی است که برای آبادی یک‌طرف، طرف دیگر را خراب می‌کنید؟

نماینده اراک در مجلس افزود: از روزی که قطعی برق در کشور شایع شد، قیمت سیمان از کیسه‌ای ۱۵ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان افزایش یافت و قیمت فولاد نیز به چند برابر افزایش پیدا کرد، چرا دولت و دستگاه قضایی نباید به این موضوع ورود کنند؟

وی تصریح کرد: آیا ظرفیت کارخانه‌های سیمان یا فولاد برای ذخیره‌سازی تولیدات خود فاقد هرگونه انبار بوده‌اند که یک‌شبه قیمتشان به این میزان افزایش می‌یابد. باید اعمال ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس و ارسال این گزارش به قوه قضائیه به‌عنوان نتیجه گزارش امروز کمیسیون انرژی مجلس باشد.

منبع: خبرگزاری آنا

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده