تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۸
کد خبر: ۲۱۸۹۰۲
نگاهی بر مالکیت‌های حقوقی و حقیقی بازار؛
‌می‌متالز - در جریان معاملات امروز، ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰، سه نماد «وتجارت»، «فولاد» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «تاپیکو»، «شستا» و «صباح» معطوف بود.

به گزارش می‌متالز، حقوقی‌ها در معاملات روز جاری حدود ۲۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۴۲۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۸درصد یعنی هزار و ۱۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان چهار درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «خودرو و ساخت قطعات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سیمان، آهک و گچ» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وتجارت»، «فولاد» و «وبملت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «تاپیکو»، «شستا» و «صباح» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک تجارت حدود ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با برتری حدود ۵۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۲نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۸۰میلیارد تومان بود.


تغییر مالکیت حقیقی/ حقوقی

«تاپیکو» نماد پرطرفدار حقیقی‌ها و «وتجارت» نماد پرطرفدار حقوقی‌ها


بزرگ‌ترین تغییرات مالکیت صنایع برتر

«تاپیکو» نماد پرطرفدار حقیقی‌ها و «وتجارت» نماد پرطرفدار حقوقی‌ها

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده