تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۰۰
کد خبر: ۲۱۸۹۲۶
مدیرعامل صدر تامین خبر داد:
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین از افزایش ۵۶۵ درصدی ارزش پرتفوی بورسی تاصیکو طی ۲ سال گذشته خبر داد.

به گزارش می‌متالز، غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل تاصیکو در خصوص افزایش سرمایه هلدینگ و شرکت‌های تابعه طی ۲ سال گذشته، گفت: سرمایه هلدینگ از مبلغ ۲.۰۰۰ میلیارد تومان به ۳۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است و با هماهنگی شستا طی برنامه ریزی‌های انجام گرفته به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

رشد ۱۴۰ درصدی افزایش سرمایه شرکت‌های فرعی

وی ادامه داد: همچنین مجموع افزایش سرمایه‌های شرکت‌های فرعی از ۴۲۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ به ۱۰۰۸ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است که این میزان نشان از رشد ۱۴۰ درصدی دارد.

بنا به گفته سلیمانی، تاصیکو قصد دارد در سال ۱۴۰۰ طی برنامه ریزی‌های انجام گرفته از سوی معاونت برنامه ریزی و توسعه، مجموع سرمایه‌های شرکت‌های فرعی را به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان برساند.
مدیرعامل تاصیکو بیان داشت: بررسی‌های کارشناسی و تحلیل شرایط یکی از عمده اقدامات همکاران ما در معاونت برنامه ریزی و توسعه هلدینگ بوده است به طوری که براساس آخرین گزارش دریافتی حدودا در تمامی شرکت‌های مدیریتی شاهد افزایش سرمایه از طریق ساز و کار‌های بازار سرمایه بوده ایم.

رشد ۵۰۱ درصدی ارزش کل بازار هلدینگ

سلیمانی به شفاف سازی در مجموعه صدر تامین و شرکت‌های تابعه اشاره کرد و بیان داشت: طی ۲ سال گذشته تا به امروز تمامی اقدامات ما در سامانه‌های نظارتی با تاکید ویژه بر سامانه‌های سازمان بورس اوراق بهادار درج شده است و اخبار هلدینگ و شرکت‌های تابعه در رسانه‌های گروهی منتشر شده است.

وی در ادامه صحبت‌های خود در خصوص شفاف سازی به پرتفوی بورسی تاصیکو اشاره کرد و گفت: سهم پورتفوی بورسی تاصیکو با عرضه شرکت زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۹ در فرابورس به ۹۹ درصد از کل پرتفوی صدرتامین رسیده است.

بازده بیش از ۸۰ درصدی سهام کزغال

وی گفت: شرکت زغال سنگ پروده طبس یکی از بهترین شرکت‌های زغال سنگ در منطقه به شمار می‌آید و خوشبختانه از ابتدای عرضه تا به امروز این سهم با استقبال قابل توجه سهام داران مواجه شده است و بازده بیش از ۸۰ درصدی را در شرایط نابسامان بازار سرمایه به همراه داشته است.

سلیمانی خاطر نشان کرد: ارقام به ثبت رسیده حاصل تلاش کار تیمی در ستاد صدرتامین بوده است به طوری که با بررسی اعداد می‌توانید رشد ۵۶۵ درصدی ارزش پورتفوی بورسی هلدینگ از مبلغ ۷.۰۴۳ میلیارد تومان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۴۶.۸۶۱ میلیارد تومان در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و رشد ۵۰۱ درصدی ارزش کل بازار هلدینگ از مبلغ ۵.۰۹۴ میلیارد تومان از سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۳۰.۶۵۹ میلیارد تومان در خرداد ۱۴۰۰ مشاهده کنید.

وی خاطرنشان کرد: درصورت بهره برداری از شرکت‌های توسعه معادن پارس تامین و توسعه معادن طلای کردستان تا چندی دیگر خبر‌های خوشی برای سهام داران و ذینفعان مجموعه صدرتامین خواهیم داشت که از سوی روابط عمومی هلدینگ و سامانه کدال اعلام خواهد شد.

عناوین برگزیده