تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۲:۴۲
کد خبر: ۲۱۸۹۶۰
‌می‌متالز - در قالب طرح‌های جانبی بهینه‌سازی خط تولید سیمان کرمان، بهره‌برداری از پروژه سرند دانه‌بندی آهک و سیستم جمبوبگ جدید این کارخانه انجام شد.

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل سیدکو در مراسم افتتاح این پروژه عنوان کرد: راه‌اندازی این‌گونه پروژه‌ها در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه با تکیه‌بر دانش مهندسی معکوس و بهینه‌سازی تجهیزات مستهلک و فرسوده موجود و صرفه‌جویی اقتصادی، اقدامی جهادی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در جهت پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌های تولید است. حامد اصل‌روستا ضمن اشاره به سیاست‌های راهبردی سیدکو در ایجاد پروژه‌های دانش‌بنیان و تبیین استراتژی تمایز و تنوع محصول در سیمان کرمان، دستاورد‌های اخیر سیدکو ازجمله کسب بالاترین شاخص‌های عملکرد و سودآوری در بین هلدینگ‌های سیمانی کشور را حاصل تلاش کلیه مدیران، کارکنان و تلاشگران خانواده بزرگ سیدکو دانست.

رحمانی، مدیرعامل سیمان کرمان در خصوص این پروژه‌ها عنوان کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های متعدد صورت گرفته در صنایع مس و فولاد استان و نیاز مبرم این صنایع به آهک دانه‌بندی شده، افزایش درجه سفیدی سیمان سفید تولیدی و تولید سیمان‌های سوپر وایت و نیز امکان‌پذیری تولید سایر سیمان‌های آمیخته، این سرند با استفاده از هزینه حداقلی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن طراحی، ساخت و راه‌اندازی شد. وی افزود: همچنین با توجه به چشم‌انداز سیمان کرمان مبنی بر تبدیل به برند ملی منطقه‌ای سیمان‌های خاص و از طرفی اقبال بازار به سیمان‌های سفید و چاه نفت سیمان کرمان، ایجاد یک سیستم کیسه‌پرکنی جمبوبگ جدید با امکانات خاص الزامی می‌نمود که با تلاش مدیران و متخصصان شرکت راه‌اندازی شده و کمک قابل‌توجهی به حضور در بازار‌های هدف و صادرات خواهد کرد. این مراسم با حداقل تعداد حاضران و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا در محل کارخانه سیمان کرمان برگزار شد.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده