تاریخ: ۲۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۳
کد خبر: ۲۱۹۲۲۴
‌می‌متالز - سیمان ساوه با نماد ساوه بعد از یک سال اصلاح اکنون در قالب یک الگوی برگشتی بصورت کف دوقلو در حال ریکاوری بخشی از کاهش قیمت خود در یک سال گذشته می‌باشد. روند قیمتی ساوه در روز‌های آینده بورس چگونه خواهد بود؟

به گزارش می‌متالز، ساوه روز گذشته مورخ ۲۸ تیر ۱۴۰۰ را مثبت آغاز کرد، اما در ادامه قیمت کم کم وارد دامنه منفی معاملات شد تا اینکه در لحظات آخر بازار به آستانه پایین معاملات هم رسید. در پایان با معامله ۱.۶ میلیون برگه سهم و پایانی ۳.۱ درصد منفی بسته شد.

تحلیل بنیادی ساوه

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک سهم سیمانی/ ساوه چه اهداف قیمتی را در سر دارد؟


ساوه در خرداد ماه حدود ۷۸ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به اردیبهشت ماه حدود ۴۰ درصد افت و نسبت به میانگین سال ۹۹ حدود ۳۰ درصد رشد داشته است.

این شرکت توانسته است در فصل بهار ۱۴۰۰ مجموعا ۲۷۰ میلیارد تومان فروش داشته باشد که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸۱ درصد رشد داشته است.

مقدار فروش شرکت در خرداد ماه حدود ۱۸۷ هزار تن گزارش شده است که این عدد برای ماه قبل برابر با ۲۹۲ هزار تن بوده است. نرخ فروش سیمان خاکستری نسبت به اردیبهشت ماه تقریبا بدون تغییر مانده است.

پیش بینی می‌شود سود خالص ۱۱۱.۱ میلیارد تومانی ساوه در بهار با ثبت فروش ۲۶۷.۲ میلیارد بدست آید. به این ترتیب با سرمایه ۶۵.۰ میلیارد تومانی موفق به ساخت سود ۱۷۱.۰ تومان به ازای هر سهم می‌شود.


«ساوه» در زمستان سود خالص ۷۷.۰ میلیارد تومانی را با فروش ۱۹۸.۸ میلیارد تومان محقق کرده بود؛ که منتج به سود هر سهم ۱۱۸.۵ تومانی در زمستان شد. برآورد حاشیه سود ناخالص بهار برابر با ۵۹.۵ درصد است که حاشیه سود ناخالص این شرکت در عملکرد زمستان ۶۰.۱ درصد بود.

تحلیل تکنیکال ساوه

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک سهم سیمانی/ ساوه چه اهداف قیمتی را در سر دارد؟


سیمان ساوه بعد از یک سال اصلاح اکنون در قالب یک الگوی برگشتی بصورت کف دوقلو در حال ریکاوری بخشی از کاهش قیمت خود در یک سال گذشته می‌باشد.

هدف اول قیمتی سهم بر روی ۶۲۰۰-۶۳۰۰ تومان روی فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر که همزمان خط گردن الگوی برگشتی کف دو قلو نیز محسوب می‌شود، قرار دارد. اگر قیمت موفق به عبور از این محدوده و تثبیت بالای آن شود آنگاه مسیر در میان مدت برای رشد بیشتر تا محدوده‌ی فیبوی ۰.۶۱ اصلاح روی ۱۰ هزار تومان نیز فراهم می‌شود.

اندیکاتور RSI در طول یک سال گذشته دو بار به محدوده ۷۰ درصد رسیده است و هر بار با فشار فروش بازار مواجه شده بود و موفق به صعود از این محدوده نشده بود، اما این بار به نظر می‌رسد پتانسیل عبور از آن را دارد که نشانه خوبی برای قیمت سهم در روز‌های آتی می‌تواند باشد.

منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین