تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۱۱
کد خبر: ۲۱۹۳۱۹
‌می‌متالز - مدیر عامل شرکت آمریکایی تسلا در صفحه توییتر خود اعلام کرد که این خودروساز قصد دارد شبکه "سوپرشارژرهای" خود را برای استفاده در اختیار سایر وسایل نقلیه الکتریکی قرار دهد.

به گزارش می‌متالز، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت آمریکایی تسلا در صفحه توییتر خود اعلام کرد که این خودروساز قصد دارد شبکه "سوپرشارژرهای" خود را برای استفاده در اختیار سایر وسایل نقلیه الکتریکی قرار دهد.

این شبکه شارژ سریع، با بیش از ۲۵۰۰۰ شارژر در سطح جهان، شرکت تسلا را نسبت به سایر رقبا پیش انداخته است.

دیگر خودروسازان جهان نیز در حالی که با عجله خودرو‌های الکتریکی خود را به بازار وارد می‌کنند، برای ایجاد شبکه‌های شارژ خودرو، اتحادیه‌هایی را تشکیل داده اند و یا در استارتاپ‌هایی سرمایه گذاری کرده اند.

ماسک روز سه شنبه گفت: ما در اواخر امسال "شبکه سوپرشارژر" خود را به روی سایر خودرو‌های برقی باز می‌کنیم. وی اضافه کرد که در آینده شبکه شارژ تسلا برای سایر وسایل نقلیه الکتریکی در همه کشور‌ها در دسترس خواهد بود.

وزیر حمل و نقل آلمان ماه گذشته اعلام کرد که تلاش می‌کند تسلا را متقاعد کند تا شبکه شارژ خود را به روی سایر خودروسازان باز کند تا شارژ وسایل نقلیه الکتریکی را برای رانندگان آسان‌تر کند.

در ایالات متحده، دولت بایدن اواخر ماه گذشته از توافق دو حزب سنا درباره هزینه ۱.۲ تریلیون دلاری برای پروژه‌های زیربنایی، از جمله ۷.۵ میلیارد دلار در زیرساخت‌های وسایل نقلیه الکتریکی، از جمله ایستگاه‌های شارژ، حمایت کرد.

همزمان شرکت‌های شارژ خودرو مانند Blink Charging Co، EVgo Inc، ChargePoint Holdings Inc و Electrify America نیز در حال ایجاد شبکه‌های شارژ در سراسر ایالات متحده هستند.

بهبود زیرساخت‌های شارژ در سراسر ایالات متحده می‌تواند بیشتر آمریکایی‌ها را به خرید وسایل نقلیه الکتریکی ترغیب کند و به شرکت‌های جنرال موتورز (GM.N) و فورد موتور (F.N) در نبرد با تسلا کمک کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین