تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۴
کد خبر: ۲۱۹۳۲۴
‌می‌متالز - روسیه که یکی از بزرگترین کشور‌های صادرکننده هیدروکربن در جهان محسوب می‌شود، اعلام کرد که پایتخت این کشور قصد دارد با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای شارژ خودرو‌های برقی در سال‌های آینده، استفاده از اتومبیل‌های الکتریکی را گسترش دهد.

به گزارش می‌متالز، روسیه که یکی از بزرگترین کشور‌های صادرکننده هیدروکربن در جهان محسوب می‌شود، اعلام کرد که پایتخت این کشور قصد دارد با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای شارژ خودرو‌های برقی در سال‌های آینده، استفاده از اتومبیل‌های الکتریکی را گسترش دهد.

ماکسیم لیکسوتوف، رئیس اداره حمل و نقل مسکو در مصاحبه با رویترز گفت: استفاده از اتومبیل‌های الکتریکی در قطب تولید نفت و گاز یعنی روسیه از سایر پایتخت‌های اروپایی عقبتر است. اما مسکو قصد دارد سالانه ۲۰۰ ایستگاه شارژ برقی راه اندازی کند.

لیکسوتوف در ادامه گفت: هم اکنون حدود ۲۰۰۰ دستگاه خودروی (الکتریکی) در مسکو وجود دارد و هر ساله حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. به نظر می‌رسد زیرساخت‌های شارژ باید افزایش یابد.

وی افزود: طبیعی است که مسکو، شهری با بیش از ۱۲.۵ میلیون نفر جمعیت، روند جهانی را دنبال کند. روندی که در سال‌های اخیر شاهد رونق استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی بوده است.

مسکو از زمان انتصاب سرگئی سوبیانین به عنوان شهردار در سال ۲۰۱۰ به طرز چشمگیری تغییر کرده است. او برخی از خیابان‌ها را تبدیل به پیاده رو کرده، پیاده رو‌ها را تعریض کرده و تغییرات اساسی در پارک‌های دوره اتحاد جماهیر شوروی ایجاد کرده است.

لیکسوتوف همچنین اعلام کرد که پایتخت روسیه تا سال ۲۰۲۳ حدود ۶۰۰ ایستگاه شارژ متعلق به این شهر خواهد داشت.

به گفته وی، مسکو همچنین می‌خواهد ناوگان حمل و نقل عمومی خود را - در درجه اول اتوبوس‌های خود را جایگزین کند تا در هشت سال آینده انرژی سبز را جایگزین سوخت‌های فسیلی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده