تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۵۹
کد خبر: ۲۱۹۶۰۳
نام غدیر و آرمون بورس، برای ۵ شرکت سیمانی بی‌فایده بود؛
‌می‌متالز - مجموع عرضه‌های ۵ شرکت سیمان‌ساز زیرمجموعه غدیر از لحاظ وزنی، حجمی قابل قبولی را داشت اما؛ از لحاظ فروش حتی کارگزار آن‌ها یعنی آرمون بورس هم نتوانست کاری برای این شرکت انجام دهد.

به گزارش می‌متالز، جدیدترین مهمان بورس کالا، سیمانی‌های هلدینگ غدیر بوده که گویا این هفته، شرکت‌های زیرمجموعه آن نتوانستند عملکرد موفقی را به ثبت برسانند و مشتریان، عرضه‌ها را ندیده پس فرستادند.

مجموع عرضه‌های ۵ شرکت سیمان‌ساز زیرمجموعه غدیر از لحاظ وزنی، حجمی قابل قبولی را داشت اما؛ از لحاظ فروش حتی کارگزار آن‌ها یعنی آرمون بورس هم نتوانست کاری برای این شرکت انجام دهد و این شرکت‌ها دست‌خالی بورس‌کالا را ترک کردند تا شانس خود را برای هفته‌های بعد، امتحان کنند.

بازاری پُر از خالی برای سیمانی‌های غدیر

سیمان کردستان

این سیمان‌فروش، با حجم عرضه ۵۵۰۰ تنی و با دو محصول «سیمان تیپ ۲» و «سیمان تیپ ۴۲۵-۱» وارد عرصه معاملات رینگ نقره‌ای بورس کالا گذاشت که بدون مشتری آن، بازار را کاملا خالی کرده بود.

سیمان دشتستان

دیگر سیمان فروش غدیر یعنی سیمان دشتستان نیز با «سیمان تیپ ۲» در پی بازاریابی و فروش آمده بود اما؛ برای ۵ هزارتن از این نوع سیمان، مشتری پیش‌قدم نشد.

سیمان سپاهان

سیمان سپاهان نیز شاید باآنکه در هفته گذشته آماری از آن وجود نداشت، این تصور را ایجاد کرده بود که در آخرین هفته تیرماه کاری کند کارستان و باعرضه‌ای ۱۵ هزارتنی برای رکوردشکنی آمده بود که مشتریان با این شرکت همراهی نکردند.

سیمان‌سفیدشرق

این شرکت سیمانی نیز در ۵ نوبت برای فروش سیمان‌سفید خود اقدام کرد و درمجموع با ۲ هزار و ۳۰۰ تن سیمان وارد تالار نقره‌ای شده بود و هر چه با اعداد و نرخ‌ها بازی شد، مشتری گام برای ثبت معامله برنداشت.

سیمان شرق

در پایان نیز باید اشاره داشت که سیمان شرق نیز با «سیمان تیپ ۲» و «سیمان تیپ ۵» و حجم عرضه‌ای ۳ هزارتنی وارد عرضه معاملات بورس کالا گذاشت که در نهایت، مشتریان به دنبال معامله با دیگر شرکت‌ها رفتند و سر این سیمان ساز نیز بی‌کلاه ماند.

منبع: بورس نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده