تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۰۳
کد خبر: ۲۱۹۶۴۴
‌می‌متالز - بی توجهی مسوولان و متولیان امر نطارت بر بازار در کهگیلویه و بویراحمد سبب شده تا سیمان ۵۰ کیلوگرمی به ۱۰۰ هزار تومان برسد.

به گزارش می‌متالز، استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن دو کارخانه تولید سیمان فعال در شهرستان‌های بویراحمد و مارگون به عنوان یکی از تأمین کنندگان عمده سیمان در جنوب کشور به شمار می‌رود.

کمبود سیمان در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود دو کارخانه فعال، برای مردم این استان غیر قابل توجیه است، اما متأسفانه در روز‌های گذشته به دلیل نوسانات برق و اُفت فشار، جهت مدیریت مصرف و کاهش قطعی برق در مناطق مختلف برق صنایع پرمصرف نظیر کارخانه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد باعث شد تا برای چند روز تولید سیمان دچار وقفه کوتاه شود.

همان چند روز عدم تولید سیمان در استان کافی بود تا قیمت هر پاکت سیمان ۵۰ کیلویی با خیز بلند به قیمت ۱۰۰ هزار تومان برسد و کمبود آن، مردم به ویژه اهالی شهرستان زلزله زده دنا را دچار دردسر و نگرانی کند.

کمبود و گرانی سیمان علاوه بر نارضایتی و نگرانی اهالی شهرستان زلزله زده دنا داد متقاضیان مسکن ملی در شهر‌های دیگر استان را نیز درآورده و همه از مسوولان خواستار رفع این مشکل هستند.

یکی از دلایل عمده کمبود سیمان در استان کهگیلویه و بویراحمد با این ظرفیت تولیدی قاچاق و یا فروش و خروج این محصول از استان، قبل از توجه به نیاز داخلی باشد.


اکنون کمبودی نداریم


براتعلی صالحی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مشکلاتی که این روز‌ها در حوزه سیمان به وجود آمده‌است، اظهار داشت: هفته جاری به دلیل قطعی برق در سیستم تولید و توزیع سیمان وقفه‌ای ایجاد شد که استان ما هم از این قضیه مستثنی نبود.

وی افزود: میزان تولید سیمان در استان کم شده که مقداری افزایش قیمت در این حوزه را شاهد بودیم و در حال حاضر وضعیت سیمان در استان به صورتی است که کمبودی در استان احساس نمی‌شود.

صالحی ادامه داد: با توجه به مصوبه‌ای که انجام گرفته است خروج سیمان تا زمانی که تأمین سیمان مورد نیاز هم استانی‌ها به صورت کامل انجام نشود، ممنوع است.

وی بیان کرد: اگر مازادی بر نیاز درون استان وجود داشت می‌توان آن را به خارج استان ارسال کرد البته توجه به موقعیت و نیازی که در استان احساس می‌شود اولویت با تامین سیمان مورد نیاز هم استانی‌ها است در این خصوص نیز نظارت‌هایی در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده