تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۱۹
کد خبر: ۲۱۹۶۵۵
‌می‌متالز - روز گذشته قیمت سنگ آهن در بازار واردات چین نزولی بود چرا که خبر‌های جدید در مورد برنامه‌های کاهش تولید فولادسازان در بازار منتشر شد. البته بهبود حجم خرید‌ها و رشد قیمت فولاد اجازه نداد افت قیمت سنگ آهن شدید باشد. متوسط قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا با یک دلار افت روزانه ۲۰۱ دلار هر تن سی اف آر ثبت شده و میزان افت قیمت هفتگی نیز تا ۱۹ دلار ثبت شده و قیمت به پایین‌ترین سطح از اواخر ماه می‌رسیده است.

به گزارش می‌متالز، مقامات اعلام کرده اند برای آن که تولید فولاد چین از سطح تولید سال قبل بالاتر نرود باید تا ۶۰ میلیون تن تا آخر سال کاهش داشته باشد. در استان شاندونگ هم هدف تولید امسال کمتر از ۷۶.۵ میلیون تن تعیین شده است. قابل ذکر است تولید فولاد چین نیمه نخست سال جاری میلادی ۵۶۳.۳ میلیون تن بوده که ۶۴.۳ میلیون تن معادل ۱۱.۸ درصد از مدت مشابه سال قبل بالاتر بود.

با این که جو بخش تقاضا منفی بود، ولی فعالیت بازار بهبود داشت، چون قیمت پایین آمد و تمایل به خرید بین کارخانه‌ها ایجاد شد، چون با هزینه‌های بالای تولید درگیرند.

کاهش تقاضا نیز قیمت فولاد را کمی بالا برد. میزان موجودی محصولات فولادی کارخانه‌ها و تجار برای ۵ محصول فولادی اصلی ۵.۵ و یک درصد افت داشته به ترتیب ۶.۹۸ و ۱۸.۶۹ میلیون تن ثبت شد که به دلیل محدودیت‌های تولید بود. ولی تقاضای داخلی در سطح متوسط باقی ماند از این رو قیمت میلگرد و بیلت در بازار چین به ترتیب ۳.۶ و ۳.۱ دلار هر تن رشد داشت.

منبع: ایفنا