تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۲
کد خبر: ۲۱۹۷۰۴
‌می‌متالز - شرکت آمریکایی جنرال موتورز اعلام کرد که پس از دو مورد گزارش آتش سوزی اخیر، نزدیک به ۶۹۰۰۰ خودروی الکتریکی شورولت بولت (EV) خود را در سراسر جهان دوباره فرا می‌خواند.

به گزارش می‌متالز، شرکت آمریکایی جنرال موتورز روز جمعه اعلام کرد که پس از دو مورد گزارش آتش سوزی، نزدیک به ۶۹۰۰۰ خودروی الکتریکی شورولت بولت (EV) خود را در سراسر جهان دوباره فرا می‌خواند و در صورت لزوم ماژول‌های باتری معیوب را تعویض می‌کند.

پیش از این، خودرو‌های بولت در ماه نوامبر نیز به دلیل خطر آتش سوزی فراخوانده شده بودند و حداقل یکی از دو آتش سوزی جدید در وسیله نقلیه‌ای رخ داد که قبلاً نرم افزار آن به عنوان بخشی از این فراخوان به روزرسانی شده بود.

آخرین فراخوان پس از آن رخ داد که هفته گذشته شرکت جنرال موتور و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) از صاحبان این مدل خودرو‌ها خواستند که پس از شارژ، وسایل نقلیه خود را در خارج از خانه‌ها پارک کنند.

جنرال موتورز که بزرگترین خودروساز آمریکا است، همچنین گفت: متخصصان این شرکت و (شرکت سازنده باتری) ال جی وجود همزمان دو نقص فنی نادر در تولید همان سلول باتری را به عنوان علت اصلی آتش سوزی باتری در برخی از خودرو‌های برقی شورلت بولت شناسایی کرده اند.

به گفته جنرال موتورز، این شرکت ماژول‌های باتری معیوب را برای جایگزین کردن فراخوان می‌کند، اگرچه مشخص نیست که چه تعداد باتری معیوب وجود دارد. این فراخوان شامل ۵۰۹۲۵ وسیله نقلیه در آمریکا می‌شود.

جنرال موتورز همچنین اعلام کرد که مهندسان این شرکت و شرکت ال جی در حال تلاش برای "نهایی کردن کلیه مراحل فرآیند فراخوان هستند. این شامل یک پروسه بازرسی بالقوه فروشنده است.

بر اساس این گزارش، جنرال موتورز ۹ مورد آتش سوزی کامل در بولت را تأیید کرده است.

این شرکت تأکید کرده است که حدود ۶۹۰۰۰ صاحب خودروی بولت باید وسایل نقلیه خود را به ۹۰ درصد محدودیت شارژی برگردانند که این شرکت ابتدا به مالکان توصیه کرده بود تا در ماه نوامبر قبل از اتمام اصلاحیه فراخوان استفاده کنند.

سهام این شرکت در معاملات صبح روز شنبه حدود ۱ درصد افت داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده