تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۵
کد خبر: ۲۱۹۷۴۳
‌می‌متالز - طی یک دهه آینده تمامی خودرو‌های بنز به صورت برقی تولید خواهند شد. به گزارش سی ان بی سی، با افزایش اقبال عمومی به خودرو‌های الکتریکی، مرسدس بنز تصمیم گرفته است طی ۱۰ سال آینده تمامی محصولات خود را به صورت خودرو‌های برقی تولید کند.

به گزارش می‌متالز، به عنوان بخشی از استراتژی جدید، تمامی خودرو‌های سبک و ون‌های تولیدی توسط بنز از این تصمیم تبعیت خواهند کرد. اولا کلنیوس، مدیر مرسدس بنز گفت: تغییر و تحولات جدید در زمانی بسیار سریع تحقق پیدا خواهند کرد. آماده هستیم تا سهم بیشتری را از بازار در اختیار بگیریم. به خاطر این تصمیم اختصاص سرمایه‌ها در واحد‌ها نیز شاهد تغییرات گسترده خواهد شد.

مرسدس بنز تصمیم گرفته است طی سال‌های پیش رو دست کم هشت کارخانه بزرگ در سراسر جهان برای تولید خودرو‌های برقی احداث کند. همچنین ۹ کارخانه نیز برای تولید باتری‌های برقی اختصاص داده خواهد شد. طبق اعلام مرسدس بنز، این خودروساز با همکاری شرکای اروپایی خود روی تولید خودرو‌های آینده متمرکز خواهد شد. این خودرو‌ها آلایندگی محیط زیستی بسیار کم و نزدیک به صفر خواهند داشت و به تحقق هدف بنز برای تبدیل شدن به یک خودروساز دوستدار محیط زیست کمک فراوانی خواهند کرد. کمیسیون اروپا به خودروسازان اعلام کرده است تا سال ۲۰۳۵ باید تولید دی اکسید کربن به محدوده تقریبی صفر برسد و بر اثر الزام همین تصمیم، بسیاری از خودروسازان بزرگ اروپایی روی توسعه خودرو‌های برقی متمرکز شده‌اند. پیش از این دیگر خودروساز بزرگ آلمانی یعنی فولکس واگن اعلام کرده است تا سال ۲۰۴۰ به یک خودروساز تمام برقی تبدیل خواهد شد. خودروسازان فرانسوی رنو و پژو نیز با صدور بیانیه‌های مشابهی از عزم خود برای تبدیل شدن به یک خودروساز برقی خبر داده‌اند. خودروسازی تسلا نیز در حال احداث یک کارخانه بسیار بزرگ تولید خودرو‌های برقی در نزدیکی شهر برلین است. این کارخانه در آینده بار اصلی پاسخ به نیاز مصرف‌کنندگان تسلا را در اروپا بر عهده خواهد داشت.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده