تاریخ: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۴۸
کد خبر: ۲۲۰۷۵۷
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های توسعه معادن و صنعت معدنی خاورمیانه، نورد آلومینیوم و بیمه البرز در بورس و معامله‌گران شرکت‌های فرابورس ایران، پخش هجرت و آهن و فولاد ارفع ساوه در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۳۴ هزار و ۹۶۲ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۵۱ هزار و ۴۶۷ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷ میلیارد و ۵۴۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۸۱۸ میلیارد تومان در بیش از ۷۶۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های توسعه معادن و صنعت معدنی خاورمیانه، نورد آلومینیوم و بیمه البرز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های لعابیران، سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه و لیزینگ ایران افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۸۴۵ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۴۳۸ میلیارد تومان در ۳۵۸ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۹۸ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۷۹۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های فرابورس ایران، پخش هجرت و آهن و فولاد ارفع بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های آسیا سیر ارس، شیر پاستوریزه پگاه فارس و کشاورزی و دامپروری ملارد شیر بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط