تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۰۱
کد خبر: ۲۲۰۹۲۹
‌می‌متالز - آمار‌ها نشان می‌دهد که در تیرماه ۱۴۰۰ اختلاف میانگین قیمت مسکن در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه شهر تهران به ۴۸ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش می‌متالز، جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در تیرماه ۱۴۰۰، نشان می‌دهد در این ماه، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۵.۱ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۶ و ۶۳.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

این در حالی است که در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران با رشد ۱.۳ درصد نسبت به خردادماه سال جاری به بیش از ۳۰ میلیون تومان رسیده است که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۳.۷ درصد بیشتر شده است. هرچند نکته مهم در این بخش روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله شده در شهر تهران در ماه گذشته است. زیرا رشد این نرخ در فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه ۱۴۰۰ به ترتیب، ۹۱.۷ و ۶۹.۷ و ۵۶.۶ درصد بوده است.

ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۶۲۰.۳ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۱۳۴.۴ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. این در حالی است که ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۳۹.۹ و ۳۹.۶ درصد افزایش نشان می‌دهند.

ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران برای خرید مسکن

ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران برای خرید مسکن

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)