تاریخ: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۵۰
کد خبر: ۲۲۱۵۲۳
‌می‌متالز - روند صعودی ارز دیجیتال LUNA از سومین روز ماه گذشته شروع شد و این ارز در یک ماه بیش از ۱۵۰ درصد رشد کرد و از ۵ دلار به ۱۴ دلار رسید.

به گزارش می‌متالز، ارز دیحیتال لونا (LUNA) یک پروتکل بلاکچین است که از یک استیبل‌کوین پشتیبانی می‌کند. این ارز یکی از پروژه‌هایی است که علی‌رغم روند نزولی بیت‌کوین روندی مثبت داشت.

داده‌ها نشان می‌دهد قیمت این ارز از ۵/۵۳ دلار به ۱۴/۵۱ دلار رسیده و یکی از عوامل اصلی این رشد افزایش حجم معاملات این ارز از ۱۳۷ میلیون دلار به ۷۷۴ میلیون دلار است.

اکوسیستم این ارز شرکای زیادی به خود جذب کرده و پروژه‌های زیادی روی سیستم عامل این ارز فعالیت می‌کنند.

این پلتفرم اقداماتی مانند تامین مالی غیرمتمرکز و فروش NFT انجام می‌دهد، اما چیزی که این ارز را خاص می‌کند استفاده زیاد از این ارز به عنوان ارز پرداخت است. این ارز با بسیار زیادی از خرده فروشی‌ها قرارداد بسته تا از این ارز به عنوان ارز پرداخت استفاده کنند.

از طرف یکی دیگر از دلایل رشد قیمت این ارز سوزاندن به دلیل ضرب استیبل‌کوین است. افزایش تقاضا برای استیبل‌کوین باعث افزایش قیمت بالای یک دلار می‌شود و آن وقت دارندگان لونا (LUNA) می‌توانند ارز خود را از طریق ایستگاه بسوزانند و به فروش برسانند.

این مکانیزم علاوه بر اینکه به استیبل‌کوین کمک می‌کند به نوعی تضمین برای افزایش روزافزون قیمت ارز دیجیتال است، زیرا به مرور زمان از تعداد ارز‌های در حال گردش کم می‌شود و این موضوع جذابیت قیمت را به همراه دارد.

اما حالا بعد از ۱۵۰ درصد رشد در یک ماه وقت خرید این ارز نیست. همیشه بعد از یک صعود خوب و طولانی مدت منتظر اصلاح باشید.

منبع: تجارت نیوز