تاریخ: ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۵۱
کد خبر: ۲۲۱۶۲۰
‌می‌متالز - وزارت راه و شهرسازی در واکنش به فیلم تقطیع شده افتتاح آزادراه خرم‌آباد-اراک اعلام کرد: افتتاح این پروژه با بی سیم برنامه ریزی شده بود نه قیچی و روبان.

به گزارش می‌متالز، به دنبال انتشار کلیپ تقطیع شده از مراسم افتتاح آزادراه خرم‌آباد-اراک، شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور اعلام کرد:

به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند با توجه به افتتاح موفق تونل البرز واقع در منطقه دو آزادراه تهران-شمال در هفتم مرداد ماه با فرمان رئیس جمهور و عبور خودرو‌ها با نورافشانی و بریدن روبان افتتاح به وسیله خودرو‌های عبوری، مقرر شد این تجربه موفق نیز در مراسم افتتاح آزادراه اراک خرم - آباد که یکی از پروژه‌های عظیم راهسازی کشور است تکرار شود.

بدینگونه که وزیر راه و شهرسازی در محل تونل پونه (طولانی‌ترین تونل عریض جاده‌ای کشور) حضور یافته و پس از پرده برداری از لوح تونل، از طریق بی سیم فرمان عبور خودرو‌ها را صادر کرده و روبان توسط مردم (در خودرو‌های عبوری) با انجام نورافشانی بریده شود. در واقع بی سیمی که در دست آقای مهندس اسلامی دیده می‌شود نیز بدین منظور بود.

اما تعداد زیاد شرکت کنندگان در مراسم افتتاح و ازدحام بیش از حد مردم در محل ورودی تونل، ضمن اختلال در برنامه افتتاح، امکان تردد خودرو‌ها و انجام نورافشانی را نیز سلب کرد؛ بنابراین همانگونه که اشاره شد از ابتدا نیز برنامه‌ای برای بریدن روبان با قیچی وجود نداشت و قرار بود هموطنان عزیز با خودرو‌های عبوری اقدام به روبان بری این پروژه ملی کنند که در واقع همینطور هم برنامه اجرا شد و مهندس اسلامی بعد از پرده برداری فرمان عبور را اعلام کرد.

شایان ذکر است آزادراه اراک خرم آباد که با سرمایه گذاری مشترک دولت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در حال احداث است، در کریدور آزدراهی بین المللی شمال جنوب کشور واقع شده است و دوشنبه یازدهم مرداد ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء، استاندار لرستان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از هموطنان عزیز قطعات ۳، ۲ و ۴ این آزادراه با ارزشی بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده