تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۵
کد خبر: ۲۲۱۶۸۳
‌می‌متالز - از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته بیش از ۵۵۵میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزشی بالغ بر ۴۲۸۰هزار میلیارد ریال طی ۸۷ روز معاملاتی در بورس دادوستد شده است.

به گزارش می‌متالز، از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته تعداد ۵۵۵ میلیارد و ۶۵۸ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۴۲۸۰ هزار و ۹۹۷ میلیارد ریال در بیش از ۵۷ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۱۸۸ دفعه طی ۸۷ روز معاملاتی در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفت.

این درحالی است که تعداد ۵۴ میلیارد و ۶۴۶ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۹۸۰ هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال نیز در این مدت مورد معامله قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز در این ۸۷ روز با ۹۸ هزار و ۳۵۴ واحد رشد، معادل ۷.۵۲ درصد رشد کرد و در پایان هفته گذشته به رقم یک میلیون و ۴۰۶ هزار و ۶۱ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز در این مدت با ۳۶ هزار و ۵۳۶ واحد کاهش، معادل ۸.۳۱ درصد افت کرد و رقم ۴۰۳ هزار و ۲۶۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۸۹ هزار و ۶۲۸ واحد افزایش در این مدت به رقم ۱۰۵۸ هزار و ۷۲۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۳۹ هزار و ۸۳۰ واحد رشد به عدد ۲ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۵۷۸ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۹.۲۵ درصد رشد و شاخص بازار دوم با ۵.۳۷ درصد افزایش همراه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم