تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۵۸
کد خبر: ۲۲۱۷۱۳
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران گرچه در ابتدای معاملات رشد قابل توجهی داشت، اما از میانه بازار افت کرد و در نهایت با رشد ۱۷۱۸ واحد روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، بورس اوراق بهادار تهران اولین روز کاری هفته را با رشد ۱۷۱۸ واحد شروع کرد و در رقم یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۵۸ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل با معیار هم وزن ۹۹۴ واحد رشد کرده و به رقم ۴۰۴ هزار و ۲۴۸ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران بیش از ۵ میلیون و ۶۵۸ هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز در بورس بیش از ۷.۸ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۸۸۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۵۹۴۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند. اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز بیش از ۵۱۵۴ میلیارد تومان رسید را در نظر گیریم ارزش معاملات دو بازار به بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس تهران با معیار وزنی ـ ارزشی ۱۲ صدم درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن ۲۵ صدم درصد تقویت شدند، شاخص آزاد شناور ۲۶ صدم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱۶ صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۴۶ صدم درصد رشد کرد.

نماد‌های پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت و بانک تجارت یشترین اثر تقویتی را بر بورس تهران داشته و نماد‌های گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد خوزستان، ملی مس ایران و توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط