تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۷
بازدید: ۳۷۴
کد خبر: ۲۲۱۸۷۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بازارگردانی یک صندوق فرابورسی از فردا آغاز می‌شود

‌می‌متالز - عملیات بازارگردانی صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا با نماد معاملاتی "کامیاب" از فردا (دوشنبه) در فرابورس ایران آغاز می‌شود.

به گزارش می‌متالز، شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج در صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا با نماد معاملاتی "کامیاب" از فردا (دوشنبه) در این بازار خبر داد.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوز‌های صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده