تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۴
بازدید: ۲۹۲
کد خبر: ۲۲۲۰۵۲
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۸|ثبت کمترین قیمت طلا طی ۴ ماه گذشته

‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۴ درصد کاهش به ۱۷۳۸ دلار و ۵۳ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که انتشار گزارش قوی از بازار کار آمریکا سبب شده تا احتمال افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک تقویت شود که به نوبه خود می‌تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش دهد، قیمت طلا روز دوشنبه تا ۴.۴ درصد کاهش داشت و به پایین‌ترین رقم بیش از ۴ ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۴ درصد کاهش به ۱۷۳۸ دلار و ۵۳ سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد به پایین‌ترین رقم از ۳۱ مارس یعنی ۱۶۸۴ دلار و ۳۷ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز هم با ۱.۴ درصد کاهش به ۱۷۳۹ دلار رسید.

جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا در این باره گفت: «طلا نتوانسته رقم ۱۷۵۰ را باز یابد و چشم انداز قیمت در حال حاضر کاهشی است.»

آمار‌های وزارت کار آمریکا نشان داد که کارفرمایان آمریکایی در ماه جولای بیشترین فرصت شغلی را در طی حدود یک سال گذشته ایجاد کرده اند و همچنان به افزایش دستمزد‌ها ادامه می‌دهند. این آمار‌ها بار دیگر اظهارات مقام‌های فدرال رزرو را در اذهان زنده کرد مبنی بر اینکه صورتی سیاست‌های محرک اقتصادی زودتر از حد انتظار پایان خواهد یافت که بازار کار آمریکا شاهد ترمیم قابل توجهی باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده